TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Matka i syn na scenie i w życiu

Matka i syn na scenie i w życiu

Matka i syn na scenie i w życiu

Anna Seniuk i Grzegorz Małecki, matka i syn, razem na scenie wystąpią w Centrum Sztuki Mościce w spektaklu „Obietnica poranka”. Opowieść o relacji nadopiekuńczej matki i syna w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego zobaczymy 28 kwietnia o godz. 19:00.

Sztuka na podstawie biografii pisarza R. Gary’ego  napisana jest z delikatnością i subtelną ironią. Spektakl wyreżyserował Maciej Wojtyszko, tworząc przejmującą i pouczającą sztukę najwyższej próby.

„Obietnica poranka” to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek, poświęconych matce, jakie kiedykolwiek zostały napisane. To subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko, aby osiągnąć cel, jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim, co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom, zrealizować plany, jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, że życie, które mu poświęciła, nie poszło na marne…

Spektakl będzie prezentowany w ramach cyklu Małopolskie Wieczory Teatralne w Centrum Sztuki Mościce.

Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, tel. 14 633 46 21

Fot. Andrzej Rams 

(ah)

Archiwalne