TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Leśmian na scenie tarnowskiego teatru

Leśmian na scenie tarnowskiego teatru

Leśmian na scenie tarnowskiego teatru

W najbliższy piątek, 2 listopada, na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego, związani z Tarnowem artyści: Anna Gurgul, Katarzyna Olszewska, Piotr Kita, Sławomir Ramian i Jarosław Tucki, zaśpiewają teksty Bolesława Leśmiana. Początek koncertu o godz. 19.

Autorem wszystkich kompozycji jest Grzegorz Gawlik, który na przygotowanie koncertu "Romans śpiewam" otrzymał w tym roku stypendium artystyczne Gminy Miasta Tarnowa. Podczas koncertu posłuchać będzie można czternastu jego kompozycji, a wokalistom na scenie towarzyszyć będą: Piotr Niedojadło (instrumenty klawiszowe), Tomasz Januszewski (gitara), Grzegorz Nosek (gitara basowa) oraz Bartłomiej Rojek (instrumenty perkusyjne).

Sam kompozytor mówi, że koncert ma wydarzyć się pomiędzy wykonawcami, a publicznością, że ma być to zielony koncert piosenek, w których muzyka złączona jest z tekstem, tekst z wykonawcą, wykonawca z muzykami, piosenka z obrazem, ruchem i poezją. – Zamarzyłem sobie, żeby stworzyć dobry klimat. Dobrą przestrzeń. Żeby trochę zaczarować. Żeby też pokazać, że śpiewanie poezji może być świeże i żywe, z jednej strony liryczne, z drugiej być może rozrywkowe – dodaje Grzegorz Gawlik, zapraszając na piątkowy koncert.

(sm)

Archiwalne