TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Lekcja dizajnu dla najmłodszych

Lekcja dizajnu dla najmłodszych

Lekcja dizajnu dla najmłodszych

Jutro, w piątek 8 grudnia, o godz. 18 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy „Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach”. Połączony on będzie z kuratorskim oprowadzaniem Joanny Kurkiewicz i Aleksandry Banaś z Instytutu Dizajnu w Kielcach. Wstęp wolny. Wystawa czynna będzie do niedzieli 28 stycznia przyszłego roku.

Wystawa ta to rezultat dotychczasowych działań i subiektywnego, dokonanego przez Joannę Kurkiewicz i Aleksandrę Banaś, przeglądu polskich marek, tworzących z myślą o dzieciach. To także doskonała okazja do spotkania i konfrontacji świata najmłodszych, gdzie króluje nieograniczona wyobraźnia, ze światem projektantów, kierujących się przede wszystkim logiką. – Twórcy, których produkty prezentujemy na wystawie to zazwyczaj małe, rodzinne lub jednoosobowe firmy. Ich członkowie kultywują rzemieślnicze tradycje i przekazują doświadczenia z pokolenia na pokolenie, co przekłada się na jakość wyrobów – twierdzą kuratorki wystawy. Na wystawie prezentowana będzie różnorodna oferta polskich projektantów, stąd też ekspozycja podzielona będzie na cztery działy: Czytelnię, Plac Zabaw, Młodą Modę i Pokój Dziecka.

Wystawie towarzyszyć będą, odbywające się w ramach Małego Art Fest, rodzinne warsztaty introligatorskie „Zeszyt”, mające na celu pokazanie najmłodszym na czym polega praca rzemieślnika i jaką ma wartość. Przy pomocy narzędzi introligatorskich będzie można na nich własnoręcznie zszyć zeszyt czy zaprojektowany przez siebie notatnik. Jest to dość skomplikowane zadanie, dlatego wymagana będzie wspólna praca rodzica lub opiekuna oraz dziecka.

Warsztaty rozpoczną się w sobotę o godz. 9 i 11.30, a prowadzone będą również przez Joannę Kurkiewicz i Aleksandrę Banaś. Te o godz. 9 będą bezpłatne (decyduje kolejność zgłoszeń, których dokonywać można pod adresem kubisztal@bwa.tarnow.pl), za te o godz. 11.30 zapłacić trzeba będzie 10 złotych. W obu przypadkach warsztaty rozpoczną się oprowadzaniem po wystawie, przy czym osoby zainteresowane samym oprowadzaniem organizatorzy zapraszają na godz. 11.30, kiedy to będzie można zwiedzić wystawę za symboliczną złotówkę.

(sm)

Archiwalne