TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Krakowska wystawa tarnowskich artystów

Krakowska wystawa tarnowskich artystów

Krakowska wystawa tarnowskich artystów

Już w najbliższy piątek, 2 czerwca, w krakowskim hotelu Logos odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa pięciu tarnowskich artystów pt. "Wenecja, Mimesis - Szukając tchnienia". Na ekspozycji poplenerowej zobaczymy efekt pracy twórców, którzy wrócili z Wenecji z głowami pełnymi inspiracji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.

Przypomnijmy, że pięciu tarnowskich artystów wróciło z pleneru malarskiego w Wenecji z pomysłem na wystawę w Tarnowie.  Wernisaż w Tarnowie odbył się w grudniu ubiegłego roku. Przygoda w Wenecji trwała dziesięć dni, a jej efektem jest kilkadziesiąt prac. Tomasz Głowacz, Rafał Nijak, Juliusz Słomka, Mateusz Kijak oraz Grzegorz Stokłosa to absolwenci tarnowskiego „Plastyka”, a także ASP w Krakowie i Warszawie. Wenecja stała się już wcześniej obiektem zainteresowania malarzy, trzech z nich w 2011 roku odwiedziło Włochy i wówczas wyprawa zaowocowała wystawą poplenerową. Ubiegłoroczny wyjazd był swego rodzaju sentymentalnym powrotem do miasta, gdzie sztuka wchodzi na wyższy poziom.

Wystawa, poza Tarnowem, była prezentowana także w miejscowości Zwoleń na Słowacji. Teraz efekt pracy tarnowian będzie można zobaczyć w Krakowie.

(ah)

Archiwalne