TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Kaczmarczyk w TCK

Kaczmarczyk w TCK

Kaczmarczyk w TCK

Paweł Kaczmarczyk Quartet wystąpi w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Koncert odbędzie się w dziś o godz. 19.30. To duże wydarzenie dla fanów jazzu.

Do Tarnowa przyjeżdża jeden z najlepszych i najbardziej cenionych pianistów młodego pokolenia. Paweł Kaczmarczyk zaprezentuje materiał z wielokrotnie nagrodzonej płyty Audiofeeling, która okrzyknięta została Jazzowym Albumem Roku 2007.
Paweł Kaczmarczyk to kompozytor, solista i sideman. Występuje w zespole Janusz Muniak Quartet, Adam Kawończyk Quartet, Monty Waters/Kazimierz Jonkisz Energy, Rafał Sarnecki Quintet, New Bone, prowadzi własne zespoły. Otrzymał wiele nagród na festiwalach i konkursach m.in.: tytuł najlepszego instrumentalisty na Jazz Juniors w 2002, I miejsce w kategorii "Nadzieja Polskiego Jazzu" Jazz Top 2004-2007 w rankingu miesięcznika „Jazz Forum”. Został też wyróżniony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006). W 2001 założył trio, w składzie: Michał Barański (kontrabas) i Paweł Dobrowolski (perkusja). Zespół czerpie inspiracje z dorobku Herbie Hancocka i Billa Evansa. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w TCK (Tarnów – Rynek 5) od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.

Archiwalne