TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Jurorzy Talii czytają poezję

Jurorzy Talii czytają poezję

Jurorzy Talii czytają poezję

Maria Pakulnis, Wojciech Malajkat i Leszek Mądzik - jurorzy tegorocznego Festiwalu Komedii TALIA będą czytać poezję Stanisława Barańczaka. Wrześniowy Salon Poezji odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 września, o godzinie 11 na małej scenie tarnowskiego teatru. Poetycką ucztę muzycznie wzbogaci Wojtek Klich.

W pierwszej części salonu usłyszymy wiersze z wydanego w 1978 r. poza cenzurą tomu „Sztuczne oddychanie”, część drugą wypełnią limeryki i inne satyryczne utwory wydane w latach 90., a trzecia będzie dotyczyć fundamentalnych pytań poety o miejsce jednostki w świecie, sens ludzkiej egzystencji i przemijania w relacji do Boga i do drugiego człowieka. Prezentację zakończy autoironiczny portret Barańczaka jako tłumacza Williama Szekspira.

Przypomnijmy, że Stanisław Barańczak to poeta, krytyk literacki, niezwykle zasłużony tłumacz literatury, zwłaszcza anglojęzycznej, wieloletni wykładowca literatury polskiej na Uniwersytecie Harvarda. Urodzony 13 listopada 1946 roku w Poznaniu, zmarł 26 grudnia 2014 roku w Newtonville pod Bostonem. Był jednym z czołowych przedstawicieli Nowej Fali – Pokolenia 1968.

(ah)

Archiwalne