TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Jazzowo – rapowy wieczór w TCK

Jazzowo – rapowy wieczór w TCK

Jazzowo – rapowy wieczór w TCK

Połączenie jazzu, funky i rocka w piwnicach TCK już jutro, 9 listopada. Koncert grupy Funk De Nite z gościnnym udziałem  Andyego Ninvalle rozpocznie się o godz. 19:30. 

Funk de Nite uważany jest za jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Ma za sobą udział w wielu znaczących festiwalach, a także niezliczone koncerty klubowe w kraju i za granicą. Krakowska grupa założona  w 1993 roku przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcę Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Od tamtego czasu przez grupę przewinęło się wielu znanych muzyków m.in. Marek Raduli, Jacek Królik, Jarosław Śmietana, Bernard Maseli, Paweł Mąciwoda, czy Piotr Żaczek.

Funk de Nite przed tarnowską publicznością wystąpi z udziałem czarnoskórego rapującego Andy Ninvalle’em -  tancerza z Gujany, mieszkającego  obecnie w Holandii. Jest on jednym  z najlepszych beatboxerów na świecie. Zdobył liczne nagrody muzyczne. Na swoim koncie ma występy z super gwiazdą reggae – Shabba Ranks oraz ikonami rapu, grupą RUN DMC. Koncertuje po całym świecie z takimi wykonawcami jak Candy Dulfer, Josef Bowie, Michał Urbaniak, Saskia Laroo, Amstel Big Band i wiele innych. W Polsce wystąpił z zespołem SISTARS, nagrał ścieżkę dźwiękową do super produkcji filmowej TVN „Kochaj i Tańcz” oraz płytę z zespołem Afro Mental. Od kilku lat koncertuje z grupą FUNK DE NITE, z którą nagrał płytę „Funky Roads” oraz Big Bandem Małopolskim (płyta „Live In Młyn Jazz Festival”).

(ah)

Archiwalne