TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Jazzowe improwizacje w TCK

Jazzowe improwizacje w TCK

Jazzowe improwizacje w TCK

Żywiołowe improwizacje i muzyka progresywna czekają na miłośników jazzu, którzy 13 października przyjdą na koncert w Tarnowskim Centrum Kultury. O g. 19:30 zagra tam grupa „3” Żaczek/Niewiński/Pajek.

„3" to nowy projekt trzech muzyków połączonych chęcią wspólnego tworzenia. Jak sami mówią, zespół powstał z potrzeby muzykowania i kształtowania wspólnego brzmienia. Trzej panowie – Piotr Żaczek, Damian Niewiński i Norbert Pajek – starają się łączyć elementy muzyki progresywnej, jazzu, żywiołowych improwizacji, a także nieparzystych rytmów.

Piotr Żaczek, grający na basie, to członek zespołu Poluzjanci. Nagrał ponad 100 płyt jako muzyk sesyjny i współpracował z czołówką polskich gwiazd muzycznych, m.in. z Urszulą, Ewą Bem, Edytą Górniak, Mietkiem Szcześniakiem, Justyną Steczkowską i Kayah. Może pochwalić się również muzycznymi projektami, które powstały wspólnie z zagranicznymi artystami: Gordonem Haskellem czy José Carrerasem.

Perkusista Damian Niewiński to absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje na stałe z nowojorskim zespołem Nat Osborn Band oraz Teatrem Witkacego w Zakopanem i Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

O gitarowe brzmienia dba Norbert Pajek. To artysta, który tworzył zespół Good Stuff, wygrywając nagrody na festiwalach (m.in. Jazz Juniors). W 2010 roku powołał do życia autorski projekt Norbert Pajek Trio, prezentujący muzykę z pogranicza progressive heavy jazz, bądź po prostu fusion.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie TCK.

(ww)

Archiwalne