TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne / Grand Press Foto w Tarnowie

Grand Press Foto w Tarnowie

Grand Press Foto w Tarnowie

W Sali Lustrzanej można oglądać wystawę Grand Press Foto. To duże wydarzenie dla wielbicieli fotografii reportażowej. Grand Press Photo to prestiżowy konkurs, organizowany przez miesięcznik „Press”.

Każdego roku przewodniczącym jury, jest laureat Word Press Photo. Ostatnio był nim Eric Grigorian, zaliczający się do najlepszych fotoreporterów na świecie. To Ormianin mieszkający w Los Angeles. Zrobione przez niego w 2002 roku zdjęcie osieroconego chłopca, w wyniku trzęsienia ziemi w Iranie, wygrało World Press Photo 2003. Oprócz laureatów World Press Photo w jury konkursu Grand Press Foto zasiadają też polscy zawodowi fotoreporterzy i fotoedytorzy.
Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji GPF został Tomasz Gudzowaty. Nagrodę otrzymał za zdjęcie przedstawiające dzieci z prywatnej szkoły akrobatycznej w Wuqiao w Chinach. Wyróżnienia przyznano też w kategoriach: wydarzenia, ludzie, życie codzienne, sport i przyroda.
GPF to fotografie, które mają poruszać, prowokować szokować i zachwycać pięknem. Wystawa gościła w Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Bydgoszczy, Częstochowie i Lublinie. Teraz odwiedziła Tarnów. Czynna będzie w Sali Lustrzanej (Tarnów, ul. Wałowa 10) do 20 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00 (oprócz: 28-30 stycznia i 5 lutego). Bilety kosztują złotówkę.

Archiwalne