TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Podczas ZDERZEŃ 2010, to jest od 4 do 6 czerwca BWA Galeria Miejska czynna będzie od 16.00 do 20.00, a Galeria Bezdomna (Rynek 3) od 10.00 do 20.00. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem zaplanowanych na ten okres wystaw.

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na koncert „Za ósmym progiem Hiszpanii. Muzyka hiszpańskich i argentyńskich kompozytorów 6 czerwca 2010 r. o godz. 17.00

KONKURS!!! Dla czytelników naszego portalu mamy jedno podwójne zaproszenie! Otrzyma je osoba, która dziś po godzinie 18.00 jako pierwsza przyśle e-maila zawierającego imię, nazwisko i numer telefonu na adres: biuroprasowe(małpa)umt.tarnow.pl Obowiązkowy tytuł e-maila to: "za osmym progiem Hiszpanii".

Pobierz repertuar Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na czerwiec:

W dniach od 4 do 6 czerwca odbędzie się kolejna edycja tarnowskich Zderzeń. Najważniejszych wydarzenia zaplanowane na te dni to koncerty Ray'a Wilson'a, zespołu HEY, Leszka Cichońskiego oraz grupy Anawa, która wraz ze swoimi gośćmi wykona najpiękniejsze piosenki Marka Grechuty.

Kolejna koncertowa propozycja z cyklu „Młody Jazz” zaplanowana jest na koniec maja i będzie miała bardzo lokalny charakter. Podczas koncertu wystąpią aż dwie formacje. Jako pierwszy swój repertuar zaprezentuje młody tarnowski zespół Sandwich On The Floor, w którego skład wchodzą młodzi tarnowscy muzycy, zaś w finale, po raz pierwszy w Piwnicach TCK zagra pochodzący z Dębicy zespół Funky Monkey. Mimo wielu różnic, w tym wieku, obydwa zespoły połączy jedna scena i hasło „młody jazz” wyzwalając zarówno u jednych, jak i u drugich dużą dawkę pozytywnej energii.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wystawą „Na Zawsze Tarnów”, postanowiliśmy zorganizować drugi termin i ponownie prezentować tą wystawę – instalacje. Warto tę ekspozycję odwiedzić i będzie to szansa dla tych osób, które jeszcze nie zdarzyły tego uczynić. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia Galerii Tarnowskiego Centrum Kultury, od 20 maja do 30 czerwca, w godzinach 10.00-18.00 (z wyłączeniem niedziel i świąt).

21 maja, w Galeria Miejskiej w Tarnowie o godz. 18.30 odbędzie się wernisaż wystawy "Pocztówki ze Strefy" Łukasza Pazery. Wernisaż połączony będzie z prezentacją dotyczącą powstawania teledysku Gorillaz El Manana, który artysta współtworzył. Wystawa czynna od 21 maja do 15 czerwca 2010.

"Pan Piór­ko - w ramio­nach mi­ło­ści" to historia opo­wia­dająca o przy­go­dach sym­pa­tycz­nego Pa­na Piór­ko.Przed­stawie­nie jest utrzyma­ne w kon­wen­cji te­atru pan­to­mi­my z ele­men­tami te­atru cie­ni.

"Sznurkowe skrzaty" - to spektakl w którym każdy widz od lat trzech do stu trzech na moment staje się sznurkowym skrzatem, pomaga w budowaniu sznurkowego mostu i śpiewa skrzacie piosenki.
KONKURS!!! Dla czytelników naszego portalu mamy jedno podwójne zaproszenie! Otrzyma je osoba, która dziś po godzinie 18.00 jako pierwsza przyśle e-maila zawierającego imię, nazwisko i numer telefonu na adres: biuroprasowe(małpa)umt.tarnow.pl Obowiązkowy tytuł e-maila to: "sznurkowe skrzaty".

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie zaprasza na koncert orkiestry Simfonia Iuventus pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego, z udziałem pianisty Lukasa Geniusasa 26 maja 2010 r., godz.19.00.

Archiwalne