TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

"Betlejem Polskie" przebojem w tarnowskim teatrze. Spektakl cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Bilety na wszystkie przedstawienia do 18 stycznia są wykupione.

Mościckie Centrum Kultury zaprasza na "Po-lin" - czyli tu się zatrzymamy". Podczas niego będzie można zobaczyć unikalne archiwalia, muzykę i kuchnię pokazującą świat, którego już nie ma: przedwojenną Polskę, w której dwie kultury: żydowska i polska, współistniały obok siebie.

Występy grup LIMO i SMILE rozpoczną działalność koncertową Tarnowskiego Centrum Kultury w 2009 roku. Zobaczyć ich będzie można w kinie „Marzenie” w najbliższą niedzielę, (początek g.20). Impreza inauguruje nowy cykl spotkań kabaretowych organizowany przez TCK.

W BWA Galeria Miejska można oglądać wystawę interdyscyplinarną braci Jerzego i Andrzeja Kalinów.

„Tischner – życie w opowieściach” będzie pierwszą tegoroczną projekcją wyświetlaną w ramach „Czwarty ekstra Film”. Obraz przedstawią twórcy, Artur Więcek „Baron” i Witold Bereś.

16 i 17 stycznia kinomanów do Akademii Filmowej 3, zaprasza Tarnowskie Centrum Kultury. Tym razem każdemu powinno być do śmiechu.

Będzie dzielny młodzieniec, zła czarownica i szczęśliwe zakończenie. W niedzielę 11 stycznia na deskach Mościckiego Centrum Kultury w Tarnowie wystawiona zostanie sztuka „Śpiąca królewna” Teatru Maska z Rzeszowa w reżyserii Marka Wita.

Przygody Koziołka Matołka od niedzieli, na deskach tarnowskiego teatru. Sztuka Kornela Makuszyńskiego, w adaptacji Grzegorza Janiszewskiego, jest zarazem pierwszą tegoroczną premierą w Solskim.

Archiwalne