TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Cantantibus Organis – Tarnów-Tuchów 2013

BWA - Galeria miejska zaprasza na promocję książki „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, spotkanie z jej autorem Filipem Springerem oraz prezentację dorobku Hansenów.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie ogłasza nabór do pierwszego etapu castingu na rolę dziewczynki do spektaklu "Blackbird" w reżyserii Tomasza Gawrona.

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z  Chrisem Niedenthalem jednym z najbardziej cenionych fotoreporterów w Europie, podczas finisażu wystawy „Dokument” 18 października br. o godz. 18.00 w Galerii TCK, które poprowadzi historyk sztuki, kurator Centrum Sztuki Współczesnej, fotoedytor Gazety Wyborczej  Marek Grygiel.

Młodzież skupiona w Stowarzyszeniu Inicjatywa Młodzi Misjom odpowiada na potrzeby misjonarzy z Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie od kilku miesięcy trwa wojna domowa, rebelia, a władza w kraju nie jest stabilna. 

Andersenowska baśń o pięknym elfie, którego czeka wiele przygód, nim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. Niezwykła uroda oraz dobre serce Calineczki zjednują jej wielu przyjaciół, ale też nieraz wystawiają ją na niebezpieczeństwo -  czynione dobro powraca jednak zwielokrotnione. 

W 1942 r. Niemcy zgromadzili w Tarnowie ok. 40 000 Żydów. Blisko połowa pochodziła spoza Tarnowa. Między 11 a 18 czerwca dokonali pierwszej akcji likwidacyjnej, w czasie której zamordowali ok. 20 000 ludzi. Pozostali zostali zamknięci w getcie, utworzonym na północ od ul. Lwowskiej.

Zainteresowanych zajęciami w klasie fortepianu i instrumentów klawiszowych w Szkole Muzyków Rockowych informujemy, że od tego sezonu poprowadzi je pianista, multiinstrumentalista Piotr Niedojadło, który zastąpi dotychczasowego nauczyciela Macieja Pierzchałę.

7 października gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Marcin Hycnar.

Aukcja będzie miała charakter zamknięty, cegiełka w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie ZPAP  Okręg Tarnowski oraz BWA lub bezpośrednio przed aukcją.

Archiwalne