TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Jeden z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych debiutów w Polsce. Głos, który od pierwszych dźwięków intryguje i nie daje o sobie zapomnieć - Dawid Podsiadło na jedynym koncercie w Tarnowie.

W ramach cyklu „Solski o… Aktorzy śpiewają” tym razem na ludowo. Zakończenie wakacji oraz Festiwal Konfitur w Stobiernie koło Dębicy ubarwią swoim występem aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna po raz drugi zaprasza do wspólnego czytania książek w Parku Strzeleckim

Najbliższy weekend w Parku Sanguszków zapowiada się . To za sprawą dwóch wieczorów filmowych. W sobotę o godzinie 20.30 na widzów Wakacyjnego Kina spotkanie z dwoma polskimi filmami – będzie to „Dzień Świra” oraz „Rejs”. Natomiast następnego dnia – w niedzielę – grupa Made in Tarnów zaprasza na kino familijne o godzinie 19.30. 

Przeżyj niezapomnianą przygodę i weź udział w tworzeniu spektaklu prezentowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta.

W najbliższa sobotę, 17 sierpnia o godzinie 20.30 w Parku Sanguszków zagości kinowa nowość w cyklu Wakacyjnego Kina. Będzie to spotkanie z filmem niemym przy improwizacji muzyki na żywo. Film „Pancernik Potiomkin”, w czasie którego Dj Dudek zaimprowizuje muzykę na żywo.

Związanego „od zawsze” z Tarnowem krytyka filmowego i teatralnego, czekają duże zmiany w życiu zawodowym.

Dwukrotnie - w Dworku Gościnnym w Szczawnicy i na Zamku Lubomirskich w Wiśniczu -  zagości spektakl „Piękna Lucynda”. To element projektu Tarnów Stolicą Komedii, który zakłada prezentację spektakli Solskiego poza własną siedzibą. Ostatni weekend sierpnia może okazać się miłym teatralnym pożegnaniem wakacji.  Wejściówki w Biurze Organizacji Widza w teatrze.

To akcja zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Parku Strzeleckim, która odbędzie się 13 sierpnia o godz. 12.30 w ramach ogólnopolskiego projektu „KsięgoZbiór".

Osiem spektakli konkursowych zobaczą widzowie tegorocznego XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Obok teatrów z całego kraju Teatr im. Ludwika Solskiego zaprezentuje swoją premierę. Po praz pierwszy w szranki konkursowe stanie spektakl dyplomowy ze szkoły teatralnej oraz spotkanie z grupą nieinstytucjonalną. Festiwal potrwa od 21 do 30 września, a zakończy go gala finałowa podczas której zaprezentowana zostanie „Zemsta” z udziałem Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego i Artura Barcisia.

Archiwalne