TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wydał ósmą płytę CD pt. „Ave Maria”. W albumie znalazło się 15 najpiękniejszych utworów „Ave Maria”.

Już w najbliższą sobotę (1 września) o godzinie 19.30 odbędzie się ostatnia odsłona tegorocznego cyklu Wakacyjnego Kina w Parku Sanguszków. Organizatorzy zapraszają na wieczór pt. „Witamy w Polsce”. Na koniec tej edycji zaplanowano projekcje dwóch polskich filmów: „Pieniądze to nie wszystko” oraz „Wesele” w reż. Wojciecha Smarzowskiego.

Trwają pierwsze „Wielkie Tarnowskie Dionizje”. To siedmiodniowe święto miłośników wyjątkowych trunków oraz jadła, którzy będą mogli zwiedzić Tarnów podążając szlakiem kulinarnych osobliwości.

Azoty Tarnów 22 września br. po raz drugi organizują na tarnowskim Rynku Azoty Tarnów Grand Festival.

W 80. rocznicę tzw. pierwszego wysiedlenia, czyli początku likwidacji społeczności żydowskiej w Tarnowie pójdziemy śladami martyrologii Żydów, zobaczymy miejsca pamięci, ale także miejsca zapomniane.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej działająca we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena z prezes Elżbietą Penderecką, serdecznie zaprasza mieszkańców Tarnowa do wysłuchania nadzwyczajnego koncertu symfonicznego, który odbędzie się 2 września 2012 roku o godz. 20.00 w Miejskim Teatrze im. Solskiego w Tarnowie, przy ulicy Mickiewicza 4.

XVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia odbędzie się w tym roku w dniach 28 września - 7 października. Tegoroczna Talia to siedem spektakli konkursowych i trzy imprezy towarzyszące. Jak co roku widzowie będą mieli okazję nasycić ducha teatralnymi perełkami z miast z całej Polski a także z sąsiednich, słowackich Koszyc. Bilety na festiwal już w sprzedaży.

Ostatnie dni wystawy, na której można zobaczyć niemal alfabet polskiej sztuki współczesnej.

Ludzie każdego dnia robią tyle zdjęć! Mało kto zauważa jaką techniką czy jakim sprzętem to robią. Ważne żeby zdjęcie było ładne, żeby się podobało, żeby pokazało się na fotoblogu, stronce, albo na Fejsie i zebrało mnóstwo „laików”!

Tarnowski dziennikarz, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski wciąż otrzymuje prestiżowe propozycje.

Archiwalne