TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

Tylko podczas dwóch pierwszych dni Gemini Park Tarnów odwiedziło ponad 46 tysięcy ludzi. Kolejne dziesiątki tysięcy przyciągnęła sobotnia impreza z Kayah w roli głównej. Tej wielkiej gwieździe polskiej estrady towarzyszyły dwa równie znakomite zespoły Sofa i Totentanz. W sumie z niedzielą 29-go łącznie, czyli przez pierwszych 5 dni w Gemini było ponad 110 tysięcy ludzi.

Jak wygląda cykl „życia po zużyciu” sprzętów elektrycznych i elektronicznych? Co można z nich przetworzyć i odzyskać? Dlaczego elektrośmieci uznawane są za odpady niebezpieczne szkodliwe dla środowiska? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania pomoże wystawa zorganizowana przez ElektroEko w Centrum Handlowym „MAX” w Tarnowie. Eksponaty będą dostępne w dniach 3 – 18 września.

Zainteresowanie widzów filmami pokazywanymi w technice trójwymiarowej nie maleje, stąd i oferta dystrybutorów obfituje w tego rodzaju produkcje.

Jak co miesiąc, w każdy pierwszy piątek miesiąca, na kolejny jam session zaprasza tarnowska salka prób Projection i pub Przepraszam.

Zapraszamy na ostatni w ramach Festiwalu „Był Sobie Blues” koncert, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

Kończy się realizacja projektu: „Artystyczne wakacje. Pomoc dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią” prowadzonego przez Tarnowski Teatr. Już w piątek, 27 sierpnia, na zakończenie warsztatów teatralnych zostanie pokazany „Kopciuszek na nowo napisany”.

Oficer CIA, Evelyn Salt złożyła przysięgę służby dla ojczyzny. Jej lojalność została jednak wystawiona na próbę, kiedy jeden ze zdrajców oskarżył ją o bycie rosyjskim szpiegiem. Aby uniknąć aresztowania, Salt musi uciekać wykorzystując swoje umiejętności i lata doświadczeń. Jej wysiłki zmierzające do udowodnienia własnej niewinności wzbudzają jednak sporo wątpliwości co do motywów jej działania. Rozpoczyna się polowanie, które ma na celu aresztowanie agentki i poznanie jej prawdziwej tożsamości. Ciągle bez odpowiedzi pozostaje pytanie: „Kim jest Salt?”

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem kina Millennium.

Każdy ma swoje ulubione miejsce w Polsce, jakieś miasto, miasteczko lub wieś. Miejsce, w którym czuje się dobrze, gdzie się urodził, gdzie mieszka, lub tylko wraca odpocząć.

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” ogłasza nabór kandydatów do grup: dziecięcej, młodzieżowej oraz dorosłych ( wiek od 7 - 25 lat).

Archiwalne