TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

UDA powstały późną jesienią 2009 roku. Powołali je do życia członkowie różnych krakowskich zespołów undergroundowych (Wnętrza, Vladimirska, Żmij, Dust Bunnies, Przerwa).

NOWOŚCI W KINIE “MILLENNIUM”

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem kina Millenium

Swą znaną dziś w całym świecie Mszę kreolską Ariel Ramirez skomponował w pierwszej połowie roku 1963. Punktem wyjścia owego dzieła, w którym tak wspaniały wyraz znalazła liturgia ludowa, są rytmy i melodie folkloru Argentyny i innych krajów Ameryki Południowej.

W 49. Międzynarodowy Dzień Teatru w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego zostanie zaprezentowany spektakl dyplomowy krakowskiej PWST „American Dream” w reżyserii Mieczysława Grąbki. Przed spektaklem uroczyście obchodzone będą jubileusze pracy tarnowskich aktorów: Bogusławy Podstolskiej-Kras oraz Jerzego Ogrodnickiego. Całość rozpocznie się o godz. 19 w sobotę (27 marca) w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem Kina Millenium

Jeden z nielicznych polskich zespołów jazz-fusion, w którego skład wchodzą wyłącznie kobiety – Nail Quartet wystąpi w Piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury w ramach projektu „Młody Jazz”.

Dla wszystkich miłośników dobrego kina w Tarnowie mamy fantastyczną wiadomość.

reżyseria: Jessica Hausner, scenariusz: Jessica Hausner, zdjęcia: Martin Gschlacht

Gilette Barbier, Gerhard Liebmann, Lea Seydoux

dramat, Austria, Francja, Niemcy, 2009, 96 min.

 

KINO MILLENNIUM: 22 III 2010, g. 20.00

Christine większość życia spędziła przykuta do wózka inwalidzkiego. Kobieta postanawia wyjechać do Lourdes, aby wyjść z izolacji, do której jest zmuszona przez swą niepełnosprawność. Pewnego ranka, już na miejscu, budzi się cudownie uleczona.

W czwartek, 25 marca 2010, o godz. 18:00 w Galerii HORTAR w Tarnowie wernisaż wystawy obrazów prof. Zdzisława Wiatra, absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, profesora nadzwyczajnego w Instytucie Plastyki, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Archiwalne