TARNÓW / Kultura / Aktualności kulturalne

W najbliższą sobotę, 10 listopada, w Sali Lustrzanej odbędzie się koncert „Amor Patriae”, podczas którego wystąpi chór Bonum Carmen. W programie znajdą się pieśni patriotyczne i żołnierskie z różnych okresów historii Polski. Początek koncertu o godz. 17.

W piątek, 9 listopada o godz. 19, na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbędzie się tarnowska premiera przedstawienia „Warto było”. Jest to wyjątkowy spektakl muzyczny zrealizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, którego scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i pamiętnikach.

W środę 7 listopada o 19:00 zapraszamy do Piwnic TCK na koncert Bartasa Szymoniaka, który odbędzie się w ramach obchodów „Tarnów. Pierwsze Niepodległe”. Artysta zaprezentuje program z płyty „Alarm”, będący ilustracją muzyczną do słów najważniejszych poetów pokolenia Kolumbów.

W piątek, 9 listopada zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z malarstwem światowym. Gościem Muzeum Etnograficznego, oddziału Muzeum Okręgowego przy ul. Krakowskiej 10 będzie Janusz Dziduszko. Początek spotkania o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

W najbliższy piątek, 2 listopada, na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego, związani z Tarnowem artyści: Anna Gurgul, Katarzyna Olszewska, Piotr Kita, Sławomir Ramian i Jarosław Tucki, zaśpiewają teksty Bolesława Leśmiana. Początek koncertu o godz. 19.

W poniedziałek, 12 listopada, w tarnowskim Muzeum Okręgowym w Tarnowie odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy z cyklu „Tarnowscy artyści w galerii muzealnej”. Gościem „Piwnicy pod Trójką” będzie tym razem Rafał Dalek. Początek wernisażu o godz. 18. Wstęp wolny.

Podczas X Festiwalu Mała Talia 2018 (28 listopada – 9 grudnia), na scenie tarnowskiego teatru wystąpią profesjonalni twórcy z różnych ośrodków teatralnych w Polsce. Uświetnieniem i uzupełnieniem festiwalowego programu będzie finałowy koncert, który przygotowany zostanie przez dzieci i młodzież pod okiem grupy „STARNOVA”.

Przed nami kolejna w tym roku wystawa z cyklu „Kolekcjonerzy w Muzeum”. 5 listopada (poniedziałek) zapraszamy do Siedziby Muzeum przy Rynku 3 na otwarcie prezentacji zbiorów dzwonków Aleksandra Hajka pt. „Dzwoń dzwoneczku, dzwoń”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy na koncerty organowe, które odbędą się 28 października o godzinie 16.00 oraz 3 listopada o godzinie 19.00 w tarnowskiej bazylice katedralnej.

W ramach obchodów "Tarnów. Pierwsze Niepodległe" 31 października 2018 r. o 18:00 zapraszamy do Sali Lustrzanej na koncert tarnowskiego pianisty młodego pokolenia Roberta Maciejowskiego, który z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego wykona kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego oraz Fryderyka Chopina. W skład kwintetu smyczkowego wchodzą: Angelina Kierońska - skrzypce, Paweł Wajrak - skrzypce, Karolina Stasiowska - altówka, Anna Podkościelna-Cyz - wiolonczela, Sławomir Ujek - kontrabas.

Archiwalne