TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Uczniowie jak studenci

Uczniowie jak studenci

Uczniowie jak studenci

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Rzeszowskiej. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu, które podpisano wczoraj, 12 czerwca, w Rzeszowie. Na współpracy skorzystają szczególnie uczniowie kierunku technik-analityk.

Poza wykładami prowadzonymi w tarnowskiej szkole, uczniowie zyskają możliwość udziału w pracach kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Zdolni uczniowie mogą liczyć na objęcie ich opieką naukową. Uczelnia umożliwi także nauczycielom udział w szkoleniach, kursach, egzaminach lub studiach podyplomowych, nawet w formie nieodpłatnej. Z kolei przedstawiciele kadry naukowej politechniki oraz studenci będą uczestniczyć w sesjach naukowych organizowanych przez ZST, np. Bliskich Spotkaniach z Chemią i Dniach Techniki. Rzeszowska uczelnia zadeklarowała objęcie współpracą w najbliższej przyszłości również innych kierunków kształcenia w ZST: technika informatyka, technika elektronika, technika elektryka i technika mechanika.

 Nasza szkoła nie może zatrzymać się w rozwoju, a kto stoi, ten się cofa. Staramy się zapewniać naszym uczniom nie tylko bezpośredni kontakt ze znaczącymi firmami, bez którego nie da się kształcić zawodowo, ale dbamy również o podnoszenie atrakcyjności nauki treściami poza programowymi, pobudzającymi wyobraźnię i zachęcającymi do rozwoju indywidualnego – podkreśla Krzysztof Kołaciński, dyrektor ZST.

(ww)

fot. Marian Misiakiewicz