TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Praktyki u włoskich pracodawców

Praktyki u włoskich pracodawców

Praktyki u włoskich pracodawców

Grupa 10 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  przez dwa tygodnie odbywała praktyki we włoskim Rimini w ramach projektu „Zawody przyszłości”. Pod okiem zagranicznych pracodawców szkolili się w zawodzie technik logistyk. – Dzięki tego typu działaniom w przyszłości łatwiej będzie im odnaleźć się na rynku pracy – tłumaczy Iwona Pabian z CKZiU.

Przy naborze do projektu brano pod uwagę nie tylko średnią ocen, lecz również znajomość języka angielskiego.Osoby zakwalifikowane do udziału w zagranicznych praktykach brały udział także w specjalistycznym szkoleniu językowym, ucząc się słownictwa niezbędnego w swoim przyszłym zawodzie.  – Uczestnicy projektu podkreślali, że był to wyjątkowy czas, który dawał wiele możliwości rozwoju. Nie tylko pokonywali własne ograniczenia, ale też uczyli się odpowiedzialności – dodaje Iwona Pabian.

Jak podkreślają koordynatorzy projektu, dzięki zagranicznym praktykom uczniowie rozwijają swoje umiejętności, ale też zwiększają szanse na zatrudnienie w przyszłości. – Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może uczestniczyć w praktykach zagranicznych. Z całą pewnością jest to duże wyróżnienie i ogromna motywacja do nauki – zauważa Andrzej Rzeszutko, dyrektor CKZiU.

To już kolejna grupa uczniów, która odbyła praktyki poza granicami naszego kraju. Do tej pory szkolili się w Hiszpanii, Anglii, Niemczech, w planie są również wyjazdy do Włoch i Wielkiej Brytanii.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne