TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Poznać zwyczaje Czechów

Poznać zwyczaje Czechów

Poznać zwyczaje Czechów

Pod koniec listopada grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedziła rówieśników w czeskim Polevsku. Ich wizyta była możliwa dzięki programowi Erasmus+, realizowanemu przez tarnowską szkołę. Uczniowie dyskutowali o zdrowym stylu życia, ale także mieli okazję brać udział w lekcjach i sprawdzić swoje umiejętności językowe.

„W drodze do zdrowszego stylu życia z naszymi europejskimi przyjaciółmi” to tytuł projektu, w którym oprócz SP 11 bierze udział szkoła z Czech, a także z Francji. Gospodarzem pierwszego spotkania była Zakladni Skola a Materska Skola w Polevsku. Podczas wizyty w Czechach młodzi tarnowianie wymieniali doświadczenia dotyczące zdrowego stylu życia, porównywali, jak wygląda dieta rówieśników oraz rozmawiali, jak aktywnie można spędzać wolny czas.

Uczniowie mieszkali w domach swoich rówieśników, dzięki czemu poznali, jak wygląda życie codzienne, tradycje i zwyczaje panujące w czeskich rodzinach – relacjonuje Elżbieta Wójcik, dyrektor SP nr 11. Podczas wizyty u południowych sąsiadów nie zabrakło degustowania tradycyjnych potraw, m.in. knedlików. Dla młodych tarnowian przygotowano bogaty program – wiele czasu poświęcono na piesze wycieczki i rozgrywki sportowe. Był też czas na wspólne przygotowanie zdrowych potraw: owocowej sałatki, past, przekąsek i pełnoziarnistych ciasta i ciasteczek.

To nie koniec europejskich spotkań. W kwietniu tarnowscy uczniowie pojadą odwiedzić kolegów w La Chapelle-lès-Luxeuil we Francji, natomiast w czerwcu wszyscy partnerzy projektu spotkają się w Tarnowie.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne