TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Poważna uczniowska rywalizacja na arenie ogólnoświatowej

Poważna uczniowska rywalizacja na arenie ogólnoświatowej

Poważna uczniowska rywalizacja na arenie ogólnoświatowej

Po tysiąc złotych dla każdego, zdolnego ucznia przekazał Prezydent Ryszard Ścigała. Ze, swego rodzaju „wyprawką finansową” młodzi ludzie ruszają w świat. Będą reprezentować Tarnów i Polskę w konkursach matematyczno – logicznych na szczeblu światowym.

Sao Paulo
Uczniowie ZSO nr 2 Mateusz Czekalski, Michał Papuga, Piotr Henczel z klasy o profilu matematyczno informatycznym – drużyna CapsLock, zakwalifikowali się do finału konkursu Hewlett-Packard Global Business Challenge organizowanego przez Junior Achievement Worldwide. W finale, który będzie rozgrywany w sierpniu w Brazylii, przyjdzie im walczyć o główną nagrodę wśród 8 najlepszych zespołów świata. W konkursie wzięło udział 238 drużyn z całego świata. Wyjazd 16-20sierpnia
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest pozarządową organizacja pożytku publicznego, której celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do życia w warunkach gospodarki rynkowej oraz umożliwienie młodym ludziom zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności ułatwiających realizację planów zawodowych. Fundacja działa w ramach Junior Achievement Worldwide najstarszej i najszybciej rozwijającej się na świecie organizacji zajmującej się edukacją ekonomiczną młodych ludzi, działającą obecnie w ponad stu krajach.
Programy przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy, pozwalają lepiej zrozumieć zasady ekonomii i funkcjonowania biznesu. Ucząc poprzez działanie fundacja wiele możliwości praktycznego sprawdzenia wiedzy.
Aktualnie realizowane jest 14 programów i projektów dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w ramach których organizowane są ogólnopolskie konkursy. Uczestnicząca w nich młodzież ma możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowych edycji konkursów, a także wzięcia udziału w młodzieżowych obozach przedsiębiorczości. Zadania fundacji realizowane są we współpracy ze środowiskiem przedsiębiorców, Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Narodowym Bankiem Polskim.
Paryż
XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych
Krzysztof Foszcz uczeń Gimnazjum Dwujęzycznego w ZSO nr 2 i Bartłomiej Stachnik uczeń SP 15 zakwalifikowali się do reprezentacji Polski - 29 osób zajmując odpowiednio IV i V miejsce w finale krajowym, który odbył się 16-17 maja 2009 r. we Wrocławiu na tamtejszej politechnice. W Paryżu odbywa się Finał Światowy 25.08-31.08.

Znaczniki

Archiwalne