TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Naukobus w tarnowskim CKiW OHP

Naukobus w tarnowskim CKiW OHP

Naukobus w tarnowskim CKiW OHP

Na początku przyszłego tygodnia - w poniedziałek i wtorek - w Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Tarnowie pojawi się Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Projekt Centrum Nauki Kopernik - dwadzieścia mobilnych stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami – daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę, udowadniając, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Wizyta w każdej szkole trwa dwa dni, w czasie których uczniowie mogą korzystać ze stacji badawczych przez sześć-osiem godzin dziennie – w Tarnowie, w poniedziałek w godz. 10-18, we wtorek w godz. 8-14.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne