TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Harcerze na tropach świętego Mikołaja

Harcerze na tropach świętego Mikołaja

Harcerze na tropach świętego Mikołaja

Harcerze z hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. Józefa Bema w Tarnowie już po raz dwudziesty czwarty wędrowali śladami świętego Mikołaja. W tym roku 180 uczestników trzydniowego Rajdu Szlakami Świętego Mikołaja „Trepcok 2017” gościła Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach.

Instruktorzy hufca, pod wodzą komendanta rajdu, podharcmistrza Pawła Kozioła, od wielu miesięcy przygotowywali trasy, zajęcia, gry terenowe i całe mnóstwo świątecznych niespodzianek. W trakcie rajdu jego uczestnicy wzięli udział w dwóch grach terenowych, sprawdzających ich spryt, wiedzę i orientację w terenie.

W szkole, podczas popołudniowych zajęć, rozwiązywali natomiast specjalnie przygotowany quiz i ujawniali swoje talenty aktorskie, biorąc udział w teatralnym festiwalu. Nie zabrakło także wizyty świętego Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami, obdarował uczestników rajdu słodkimi upominkami. Ostatni dzień był czasem wyróżnień i nagród. W tym roku przechodni puchar dla najbardziej zaangażowanej i wyróżniającej się drużyny, przypadł 29. Tarnowskiej Drużynie Starszoharcerskiej.

- To niezwykłe wydarzenie, z długą historią i bogatą tradycją, cieszy się od lat ogromnym zainteresowaniem harcerzy. Zimowa aura, mróz i szkoła pełna młodych ludzi, to właśnie to, co od lat tworzy niepowtarzalny klimat Trepcoka – mówi rzecznik prasowy Hufca ZHP Tarnów, Sonia Kurek.

(sm)

Fot. Jerzy Gacoń

Znaczniki

Archiwalne