TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Dzisiaj pierwsza debata gimnazjalistów

Dzisiaj pierwsza debata gimnazjalistów

Dzisiaj w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbędzie się pierwsza debata w ramach trzeciej już edycji Konkursu Młodzieżowych Debat Obywatelskich. Udział w niej wezmą przedstawiciele Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze oraz uczniowie klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Skrzyszowie, a teza debaty to „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.

Ekspertem w debacie będzie prezes oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Tarnowie, Danuta Ciszek, a w Loży Mędrców zasiądą: zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa, Lucyna Bielatowicz, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, Beata Kania oraz Aleksandra Kubisztal z Działu Edukacji Biura Wystaw Artystycznych.

Konkurs organizowany przez Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie zostanie przeprowadzony za pomocą debat w stylu oxfordzkim, co pozwoli rozwinąć u uczestników kulturę dyskutowania, pewność siebie oraz umiejętność twórczego i krytycznego myślenia. Uczniowie będą mogli dostrzec, że demokracja jest nieustannym dialogiem społecznym i zrozumieć jak ważna jest umiejętność wypowiadania się, formułowania efektywnych, przekonujących argumentów, a zarazem słuchania głosów innych. Debata finałowa, w której udział wezmą dwie drużyny wyłonione w cyklu siedmiu rozgrywek debatanckich, odbędzie się w maju.

Do konkursu zgłosiło się siedem drużyn reprezentujących gimnazja z Tarnowa oraz gminy Tarnów i gminy Skrzyszów. Oprócz przedstawicieli szkół, rywalizujących w dzisiejszej debacie, udział w konkursie wezmą uczniowie: klas gimnazjalnych w Liceum Ogólnokształcącym nr 21 w Tarnowie, Gimnazjum Niepublicznego „U Konarskiego” w Tarnowie, klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie, klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tarnowie oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne