TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Dwa i pół miliona na praktyki

Dwa i pół miliona na praktyki

Dwa i pół miliona na praktyki

Na 10 tys. zł stypendium mogą liczyć studenci, którzy zakwalifikują się do programu praktyk organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Tarnowskiej uczelni udało się pozyskać kolejne środki, niemal 2,5 mln zł dofinansowania, na realizację następnego etapu programu.

– W ostatnich miesiącach przeprowadziliśmy rekrutację trzydziestu studentów z kierunków politechnicznych, gdyż zdobyliśmy niemal pół miliona złotych na ten cel. Teraz pozyskaliśmy jednak pięć razy więcej pieniędzy, a to oznacza, że w programie weźmie udział pięć razy więcej młodych ludzi – tłumaczy Lucyna Krzemińska, kierownik Biura Karier, Projektów i Współpracy PWSZ.

Jak podkreślają przedstawiciele uczelni, trzymiesięczne praktyki lepiej przygotowują studentów do wejścia na rynek pracy. Jako pierwsi, w kwietniu, do projektu przystąpili wybrani studenci wszystkich czterech kierunków Instytutu Politechnicznego, Elektrotechniki, Informatyki, Elektroniki i telekomunikacji oraz Inżynierii materiałowej. Teraz grupa zwiększyła się o kolejne cztery kierunki: Pielęgniarstwo, Ochronę Środowiska, Administrację Publiczną oraz Ekonomię. Pierwszy nabór dotyczył studentów trzeciego roku, drugi skierowany jest do studentów drugiego i trzeciego. Na złożenie niezbędnych dokumentów mają oni czas do 20 czerwca. – Różnica między pierwszym a drugim naborem jest też taka, że uczestnicy drugiego praktyki odbywać będą w dwóch trzymiesięcznych turach – w najbliższe, oraz przyszłoroczne wakacje – dodaje Lucyna Krzemińska.

Równolegle z naborem studentów, uczelnia prowadzi nabór pracodawców chętnych do wzięcia udziału w programie. Ci na zgłoszenie się mają czas do 27 czerwca.

Dodajmy, że projekt realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wszelkie informacje, zarówno dla studentów, jak i pracodawców, można znaleźć na stronie pwsztar.edu.pl w zakładce “projekty”.

(ww)