TARNÓW / Edukacja / Aktualności / Ćwicz pamięć i kreatywność w Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji

Ćwicz pamięć i kreatywność w Tarnowskiej Akademii Twórczej Edukacji

W ostatnie dwa weekendy października swoje podwoje otworzyła Tarnowska Akademia Twórczej Edukacji. Podczas Dni otwartych TATE odbywały się zajęcia zarówno dla dzieci jak ich rodziców, dziadków i opiekunów.

Podczas gdy dzieci przenosiły się do indiańskiej wioski lub odbywały lot w kosmos, rodzice uczestniczyli w warsztatach, które przybliżyły im metodykę oraz program kursów. Po zajęciach każdej grupy wiekowej, dzieci, wraz z rodzicami były świadkami ciekawych i twórczych eksperymentów. Z zaciekawionymi minami oglądały doświadczenia, które prezentowała pomysłodawczyni TATE, doświadczona trenerka technik pamięciowych - Anna Łabuz.


Tarnowska Akademia Twórczej Edukacji, co ciekawe nie skupia się tylko na rozwoju dzieci, ale również kieruje swoja ofertę do studentów i wszystkich osób dorosłych. Dla tych przygotowała warsztaty twórcze, wykorzystując całe bogactwo technik plastycznych. Od malowania jedwabiu, przez batik, decoupage oraz tajemniczo brzmiący scrapbooking.

„Dziecko, tak samo jak rodzic są dla nas niezwykle ważni. Oferujemy kursy, wszechstronnie rozwijające umiejętności dziecka. Dbamy nie tylko o rozwój inteligencji, pamięci, umiejętności kojarzenia i logicznego myślenia, ale również o rozwój emocjonalny oraz społeczny. Wszystko w formie zabawy, w sposób kreatywny i niezwykle twórczy. Chcemy aby rodzice również znajdowali czas dla siebie i tylko dla siebie. Dlatego wychodzimy z propozycją zajęć plastycznych skierowanych specjalnie do nich. Podczas czterogodzinnych warsztatów - salonu twórczości, jak je nazywamy, będziemy relaksować się poprzez sztukę; tworzyć biżuterię z filcu, własnoręczne albumy fotograficzne, czy ozdabiać przedmioty metodą decoupage.”
Akademia sama w sobie jest bardzo przyjaznym miejscem. Zaprasza estetycznym i przytulnym wnętrzem. Prócz ciekawie urządzonych sal jest również przygotowane miejsce dla rodziców.

„Tworząc Akademię zależało mi na tym, aby każdy kto u nas zagości, czuł się komfortowo i bezpiecznie. Specjalnie dla rodziców stworzyliśmy tzw. przytulny kącik, gdzie w oczekiwaniu na dzieci mogą skorzystać z naszej biblioteczki, czy przejrzeć aktualną prasę, popijając ciepłą herbatę”.
Już niebawem rusza Klub Akademii. Bezpłatne spotkania dla dzieci i rodziców. Współpracując z Fundacją ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom, będziemy wspólnie z rodzicami czytać baśnie, opowiadania, czy wierszyki, a także oglądać bajki i filmy edukacyjne w Małym Kinie TATE !! Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej: www.tate.edu.pl

Znaczniki

Archiwalne