TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Dziś, 14 kwietnia, w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych odbył się finał II Tarnowskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. W sumie w dwóch odsłonach tej rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z tarnowskich szkół. 

Tarnowianka zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Mody „Kreacje Prowokacje”. Aneta Przydział ze swoją kolekcją „Lumos Maximu” reprezentowała szkołę „Szczepanika”.

Kolejne, trzecie „Spotkanie z Nauką w MWSE” poświęcone będzie tematyce Słońca. Termin wykładu „Wszystkie drogi prowadzą do Słońca” wyznaczono na 22 kwietnia o g. 12. Poprowadzi go dr hab. Władysław Błasiak.

Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym ponad 800 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie będzie mogło liczyć na lepsze, bardziej komfortowe warunki kształcenia. Koszt wykonanych prac wyniósł 1,8 mln złotych. Modernizacja siedziby CKZiU pozwoliła na konsolidację placówki, która od przyszłego roku szkolnego będzie mieściła się tylko w budynku przy ul. Kwiatkowskiego 17.

Uroczystą galę II miejskiego konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim zaplanowano 22 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Z grona kilkuset uczestników zostaną wyłonieni najlepsi, którzy wykazali się największą wiedzą o marszałku.

W nietypowy sposób postanowiono uczcić 1050. rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji społeczność Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie przygotowała specjalną kapsułę czasu. Ma ona stanowić pamiątkę dla przyszłych pokoleń, a wydarzenie być żywą lekcją historii dla wychowanków placówki.

52 młodych uczestników wzięło udział w integracyjnym wyjeździe do Doliny Chochołowskiej. Uczniowie z Gimnazjum nr 6 oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolnego Wychowawczego pojechali w Tatry, aby podziwiać kwitnące tam właśnie krokusy.

33 uczestników zmierzyło się w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się dzisiaj, 7 kwietnia, w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali o to, kto pojedzie na finały wojewódzkie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie przygotowała dla tegorocznych maturzystów nowe specjalności: ratownictwo chemiczne, chemia żywności oraz matematyka z informatyką w finansach. To nie koniec nowości: - Uczelnia współpracuje z przemysłem i już w najbliższym roku wiele kierunków będzie prowadzonych w profilu praktycznym, co oznacza dłuższe praktyki zawodowe i większy kontakt z potencjalnymi pracodawcami – zapowiada dr hab. inż. Jadwiga Laska, rektor PWSZ.

Jak wygląda nauka w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie będą mogli przekonać się gimnazjaliści, którzy pojawią się 22 kwietnia między g. 9 a 13 w budynku szkoły przy ul. Kwiatkowskiego. W ramach dnia otwartego zaplanowano szereg atrakcji, m.in. pokazy fryzur czy kowalstwa artystycznego.