TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Ponad 20 placówek z Tarnowa zgłosiło się do konkursu na gazetkę szkolną, traktującą o problemach środowiskowych organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska przy wsparciu WFOŚ. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało „Wiem, czym palę, wiem czym oddycham”.

18 wykładów z matematyki, chemii i ochrony środowiska dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowała tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w ramach akcji Tarnowskie Piątki Naukowe. - Zależy nam na popularyzacji nauki wśród młodych, dlatego forma wykładów została dostosowana do takich właśnie odbiorców. O nauce można mówić z pasją - przekonuje dr Jerzy Szczepański, dyrektor Instytutu Matematyczno-Przyrodniczego PWSZ. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 16 października. Początek o godz. 10:00.

Cztery tarnowskie szkoły otrzymały wsparcie na łączną kwotę ponad 30 tys. złotych w ramach programu „Bezpieczna plus”. Zespół Szkół Plastycznych, Szkoła Podstawowa nr 18, Zespół Szkół Muzycznych oraz Szkoła Podstawowa nr 2 program zrealizują jeszcze w tym roku.

W miniony piątek, 2 października, w Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej dokonano uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego. - Oby ten rok akademicki dla naszej Alma Mater, dla pracowników oraz studentów był szczęśliwy, dobry i pomyślny – mówił Michał Woźniak, rektor MWSE podczas uroczystości. 

Szesnastu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyło we wrześniu w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Kursy te to efekt podpisanej w czerwcu umowy pomiędzy władzami miasta a władzami uczelni o objęciu patronatu nad pięcioma klasami z tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. 

Już 25 września rusza dziewiąta edycja Małopolskiej Nocy Naukowców. W ramach tego wydarzenia na wszystkich miłośników edukacji interaktywnej czekają pokazy, warsztaty, prezentacje, konkursy i wykłady. Tarnowska odsłona Nocy Naukowców odbędzie się m.in. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Przewodnikami po naukowej i magicznej wędrówce będą duchy, zjawy i czarodzieje. Początek o godzinie 18:00. 

Między innymi o bezpieczeństwie i higienie pracy, humanizacji pracy i roli kadry kierowniczej  rozmawiać będą uczestnicy konferencji naukowej „Ergonomia w innowacyjnej organizacji”. Spotkanie odbędzie się24 września w budynku Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Początek o godzinie 9:30. 

W najbliższą środę, 23 września,  rusza projekt Tarnów – Trzy Kultury, który będzie miał na celu pokazanie wielokulturowej historii Tarnowa, a także propagowanie zdrowego stylu życia i postaw ekologicznych. Organizatorem projektu jest Tarnowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pałac” przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

„Nakręćmy się na czytanie!” to hasło Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcające do udziału w drugiej edycji  konkursu „Książki naszych marzeń”. Zgłoszenia szkół należy przesyłać do 14 października. Zwycięzcy konkursu otrzymają książki, które zostały wskazane przez uczniów.

Jeszcze tylko do 18 września potrwa rekrutacja dodatkowa na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Chętni mogą wybierać z oferty studiów w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym.