TARNÓW / Edukacja / Aktualności

II LO zakwalifikowało się do Fazy Finałowej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich 2014.

Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego we współpracy z Małopolską Szkołą Wyższą Wydział Nauk Stosowanych w Tarnowie, ul. Mościckiego 27 zapraszają na studia podyplomowe z dziedziny finansów i rachunkowości, przedsiębiorczości dla nauczycieli i inne. 

II LO zakwalifikowało się do Fazy Finałowej Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich 2014. Drużyna, która w sezonie 2012/2014 wygrała Tarnowską Ligę Debatancką, w Poznaniu stoczyła trzy pojedynki, wszystkie wygrywając. Tym samym II LO zajęło pierwsze miejsce w swojej grupie. Finał już 9 kwietnia.

Już po raz trzeci Studenckie Koło Naukowe MANAGER działające  przy Zakładzie Ekonomii, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, organizuje studencką konferencję naukową pn. „Konsument XXI – myślę i kupuję.” . Wydarzenie to zaplanowane jest na 9 kwietnia 2014 roku, w murach PWSZ w Tarnowie.

Po raz drugi w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum STO odbył się „Szkolny Dzień Promocji Zdrowia”, który został zorganizowany w ramach działań szkoły promującej zdrowie. Celem podjętych w tym dniu działań było promowanie zdrowego stylu życia, wskazanie zachowań prozdrowotnych oraz eliminowanie zachowań negatywnie wpływających na nasze zdrowie.

Studenckie Koło Naukowe Polonistów Sesją Naukową promującą książkę zbiorowego autorstwa Wyobraźnia, pamięć, tożsamość wydaną przez Wydawnictwa PWSZ w Tarnowie, podsumowało dorobek 10 lat nieprzerwanej działalności sekcji literaturoznawczej SKNP.

Po raz kolejny, Zespół Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego został zaproszony do udziału w targach edukacyjnych – Festiwalu Zawodów w Krakowie, gdzie Technikum Nr 1 prezentowało swoje osiągnięcia oraz kierunki kształcenia.

W ramach międzynarodowego projektu Comenius - „Uczenie się przez całe Zycie” uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w dniach od 5 do 10 marca uczestniczyli w spotkaniu partnerskim w Sardoal w Portugalii.

W auli Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie – Mościcach, Technikum Nr 1 wraz z firmą Motorola Solutions Systems Sp. z o.o., zorganizowały warsztaty techniczne mające przybliżyć uczniom szkół ponadgimnazjalnych tematykę programowania mini robotów.

Galą otwarcia, która odbyła się w sobotę 15 marca w Teatrze im. Ludwika Solskiego, rozpoczął się w Tarnowie Tydzień Kultury Chińskiej. Jest to pierwsza tego typu impreza w Tarnowie, a jej organizatorami są III Liceum Ogólnokształcące oraz tarnowska Szkoła Kung-Fu Vo Thuat Thanh Quyen we współpracy z tarnowskim teatrem. Honorowy patronat nad imprezą objął Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego.