TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego - Paweł Wałęga i Maciej Pypeć zdobyli pierwsze miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Menedżerskim zorganizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Wręczenie dyplomów dla zespołów, które znalazły się na podium konkursu odbędzie się na 28 maja na uroczystym posiedzeniu Senatu w dniu Święta Uczelni.

Drużyna „TEHCODENZ” w składzie: Andrzej Skowroński, Michał Krawczyk, Aleksander Duraj, reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące zakwalifikowała się do finału XXII Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzania firmą”. Ostateczne rozgrywki odbędą się 15-17 kwietnia w Warszawie. Licealiści w finale zmierzą się z 12 najlepszymi zespołami z całej Polski wyłonionymi w drodze eliminacji.  

Bliskie spotkania z chemią to hasło, które towarzyszyło sesji popularnonaukowej w Zespole Szkół Technicznych. Wydarzeniu wtórowały wystąpienia zaproszonych gości oraz konkurs wiedzy chemicznej.  - Wykłady prowadzone przez fachowców, praktyków są nieocenioną wartością w kształceniu przyszłych techników. Tylko ścisły kontakt szkoły z przemysłem gwarantuje wysoką jakość kształcenia – podkreśla Krzysztof Kołaciński, dyrektor szkoły. 

Prezentacja bogatej oferty tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych i instytucji wspomagających edukację to główne założenia XII Miejskich Targów Edukacyjnych. Giełda wiedzy o szkołach średnich odbędzie się 9 i 10 kwietnia w godzinach 10.00 - 15.00 (czwartek) i 9.00 - 14.00 (piątek) w siedzibie Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27.

Tarnowskie Przedszkole nr 18 przyłączyło się do ogólnoświatowej inicjatywy "Na niebiesko dla autyzmu". Dzieci wraz z personelem przedszkola ubrali się na niebiesko czyli w międzynarodowy kolor autyzmu. Zamiast światełek do nieba, dzieci wypuściły niebieskie balony. Wszystko po to, by uwrażliwić dzieci na potrzeby osób dotkniętych autyzmem.

35 uczestników rywalizowało w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP. Laureatami tegorocznego konkursu zostali: Cezary Strzelbicki z Dolnośląskiej WK (I miejsce), Karol Wal z Łódzkiej WK (II miejsce), Przemysław Erynkfajt  z Warmińsko – Mazurskiej WK (III miejsce).

W Przedszkolu Publicznym nr 14 z Oddziałem Integracyjnym 31 marca dominował kolor niebieski. Przedszkolaki wraz z rodzicami świętowali Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Odbyli spotkanie integracyjne i poprzez zabawy oraz ćwiczenia jeszcze lepiej poznali siebie.

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego wywalczyła udział w finałach Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Licealiści wygrali trzy pojedynki i z pierwszego miejsca awansowali do finałów. Ostateczne rozgrywki odbędą się 14 i 15 kwietnia w Poznaniu. Uczniowie tarnowskiego liceum bronić będą ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego.

Profilaktyka uzależnień, zdrowy styl życia, humanitarna działalność PCK i umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to tematy, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o PCK, która odbyła się 30 marca.

Do 15 kwietnia szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne mogą zgłaszać się do udziału w programie „Młodzi głosują”. Akcja jest modelową lekcją demokracji oraz nauką podejmowania decyzji w sprawach publicznych.