TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Piętnaście tarnowskich przedszkoli wzięło udział 14 i 15 kwietnia w XIV przeglądzie teatralnym „Snuj się snuj bajeczko”. Festiwal talentów odbył się w budynku Przedszkola Publicznego nr 35 przy ul. Topolowej. Organizatorem aktorskiego pokazu byli dyrekcja oraz grono pedagogiczne Przedszkola Publicznego nr 33. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnowa. 

Bezpłatne szkolenie promujące europejski program „Europa dla obywateli” odbędzie się 28 kwietnia w Krakowie. Instruktaż ma na celu pomoc w przygotowaniu aplikacji i przedstawienie wymagań programowych. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Archeion, ul. Św. Filipa 23/6.

Tajniki kuchni w ogniu, serwowania homara oraz ostryg poznali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Szkolenie przeprowadził Grzegorz Górnik, szef Akademii Kelnerskiej. 

Propagowanie zwiększonej świadomości wśród młodych kierowców to główne założenie projektu „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze”. Współpracę na rzecz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym nawiązali przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Fundacji Prodrive.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego - Paweł Wałęga i Maciej Pypeć zdobyli pierwsze miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Menedżerskim zorganizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Wręczenie dyplomów dla zespołów, które znalazły się na podium konkursu odbędzie się na 28 maja na uroczystym posiedzeniu Senatu w dniu Święta Uczelni.

Drużyna „TEHCODENZ” w składzie: Andrzej Skowroński, Michał Krawczyk, Aleksander Duraj, reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące zakwalifikowała się do finału XXII Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzania firmą”. Ostateczne rozgrywki odbędą się 15-17 kwietnia w Warszawie. Licealiści w finale zmierzą się z 12 najlepszymi zespołami z całej Polski wyłonionymi w drodze eliminacji.  

Bliskie spotkania z chemią to hasło, które towarzyszyło sesji popularnonaukowej w Zespole Szkół Technicznych. Wydarzeniu wtórowały wystąpienia zaproszonych gości oraz konkurs wiedzy chemicznej.  - Wykłady prowadzone przez fachowców, praktyków są nieocenioną wartością w kształceniu przyszłych techników. Tylko ścisły kontakt szkoły z przemysłem gwarantuje wysoką jakość kształcenia – podkreśla Krzysztof Kołaciński, dyrektor szkoły. 

Prezentacja bogatej oferty tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych i instytucji wspomagających edukację to główne założenia XII Miejskich Targów Edukacyjnych. Giełda wiedzy o szkołach średnich odbędzie się 9 i 10 kwietnia w godzinach 10.00 - 15.00 (czwartek) i 9.00 - 14.00 (piątek) w siedzibie Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Mościckiego 27.

Tarnowskie Przedszkole nr 18 przyłączyło się do ogólnoświatowej inicjatywy "Na niebiesko dla autyzmu". Dzieci wraz z personelem przedszkola ubrali się na niebiesko czyli w międzynarodowy kolor autyzmu. Zamiast światełek do nieba, dzieci wypuściły niebieskie balony. Wszystko po to, by uwrażliwić dzieci na potrzeby osób dotkniętych autyzmem.

35 uczestników rywalizowało w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP. Laureatami tegorocznego konkursu zostali: Cezary Strzelbicki z Dolnośląskiej WK (I miejsce), Karol Wal z Łódzkiej WK (II miejsce), Przemysław Erynkfajt  z Warmińsko – Mazurskiej WK (III miejsce).