TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Jak informują przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie, powstało stowarzyszenie absolwentów i przyjaciół szkoły. Jednocześnie zachęcają wszystkich sympatyków ZST do udziału w pierwszym walnym zebraniu, które zaplanowano 24 maja.

Natalia Malig, reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, została laureatką VIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. W konkursie zorganizowanym przez magazyn Charaktery wzięło udział ok. 2 tys. osób. W finale, oprócz Natalii, znalazł się jej szkolny kolega Wiktor Niemczura, którego wyróżniono nagrodą specjalną redaktora naczelnego.

Włóczykije, czyli członkowie koła PTTK działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, razem z przedstawicielami Warsztatów Terapii Zajęciowej wzięli udział w pielgrzymce do krakowskich Łagiewnik. Chcieli w ten sposób uczcić obchody roku miłosierdzia. Tarnów reprezentowała grupa 170 osób.

Dziś, 14 kwietnia, w Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych odbył się finał II Tarnowskiego Konkursu Wiedzy o Józefie Piłsudskim. W sumie w dwóch odsłonach tej rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z tarnowskich szkół. 

Tarnowianka zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Mody „Kreacje Prowokacje”. Aneta Przydział ze swoją kolekcją „Lumos Maximu” reprezentowała szkołę „Szczepanika”.

Kolejne, trzecie „Spotkanie z Nauką w MWSE” poświęcone będzie tematyce Słońca. Termin wykładu „Wszystkie drogi prowadzą do Słońca” wyznaczono na 22 kwietnia o g. 12. Poprowadzi go dr hab. Władysław Błasiak.

Dzięki przeprowadzonym pracom modernizacyjnym ponad 800 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie będzie mogło liczyć na lepsze, bardziej komfortowe warunki kształcenia. Koszt wykonanych prac wyniósł 1,8 mln złotych. Modernizacja siedziby CKZiU pozwoliła na konsolidację placówki, która od przyszłego roku szkolnego będzie mieściła się tylko w budynku przy ul. Kwiatkowskiego 17.

Uroczystą galę II miejskiego konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim zaplanowano 22 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Z grona kilkuset uczestników zostaną wyłonieni najlepsi, którzy wykazali się największą wiedzą o marszałku.

W nietypowy sposób postanowiono uczcić 1050. rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji społeczność Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie przygotowała specjalną kapsułę czasu. Ma ona stanowić pamiątkę dla przyszłych pokoleń, a wydarzenie być żywą lekcją historii dla wychowanków placówki.

52 młodych uczestników wzięło udział w integracyjnym wyjeździe do Doliny Chochołowskiej. Uczniowie z Gimnazjum nr 6 oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolnego Wychowawczego pojechali w Tatry, aby podziwiać kwitnące tam właśnie krokusy.