TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Głośne czytanie wybranych fragmentów powieści noblisty, konkurs i wspólne śpiewanie – tak wyglądała Biesiada Sienkiewiczowska, która odbyła się wczoraj, 20 października, w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie. Imprezę zorganizowała społeczność szkolna wspólnie z Radą Osiedla nr 6 „Gumniska-Zabłocie”.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej trwa Międzynarodowa Konferencja Naukowa Człowiek w zdrowiu i chorobie. Promocja zdrowia, leczenie i rehabilitacja. W programie wydarzenia zaplanowano prawie 150 różnego rodzaju prelekcji. Jutro, 21 października, drugi i ostatni dzień konferencji.

Marzycielska Poczta zawitała po raz piąty do Tarnowa. W akcję pisania listów do chorych dzieci włączyło się kilkuset uczniów tarnowskich szkół, którzy postanowili wysłać swoje rysunki, misie i życzenia dla pięcioletniej Nikoli i ośmioletniego Mateusza.

Jeśli jesteś ciekaw otaczającego świata i chcesz wziąć udział w zajęciach z obszaru nauk przyrodniczych, ta propozycja jest skierowana właśnie do ciebie. II Liceum Ogólnokształcące organizuje cykl „Spotkania z Nauką”, podczas których będą prezentowane zagadnienia z geografii, chemii i biologii. Pierwsze zajęcia zaplanowano 21 października o godz. 16.

Uczniowie będą mogli poznać tajniki kodowania. Okazją do tego będzie Europejski Tydzień Kodowania, który V Liceum Ogólnokształcące zainauguruje już dzisiaj, 14 października.

Uczniowie tarnowskich placówek oświatowych wiedzą, jak dbać o powietrze i przyrodę. Przez ostatnie pół roku realizowano tam ekoprojekty, w ramach których organizowano liczne konkursy i akcje ekologiczne.

Reprezentanci czterech tarnowskich szkół wyruszą w najbliższy czwartek (13 października) na ulice miasta. Do udziału w grze miejskiej „Ścieżkami Zakochanych w Tarnowie” przygotowali się kilka tygodni. Niedługo okaże się, kto najlepiej poradzi sobie z wykonaniem zadań i rozwiązaniem zagadek.

Marsz w obronie zwierząt zorganizowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych. W ten sposób postanowili włączyć się w obchody  Światowego Tygodnia Zwierząt.

W murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozbrzmiał dzisiaj, 7 października, hymn Gaudeamus, który towarzyszył rozpoczęciu kolejnego roku akademickiego. W uczelni stawił się już 19. rocznik studentów, którzy rozpoczynają przygodę z nauką. W tym roku kształcić się będzie ponad 4 tysiące osób na 17 kierunkach.

Czym jest dobrostan pracowniczy i jak nim zarządzać – temu poświęcone będzie seminarium, które wyznaczono 12 października o godz. 9:30 w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Udział w nim jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się za pomocą elektronicznego formularza.