TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Barwne rekwizyty i wiersze o wiosennej tematyce towarzyszyły XIV Powiatowemu Integracyjnemu Konkursowi Recytatorskiemu, który zgromadził dzisiaj, 9 maja, kilkudziesięciu młodych uczestników. Wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Tarnowie odbyło się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych.

Koncert charytatywny „Integracja rodzi się w sercu” to inicjatywa Szkoły Podstawowej nr 9, która na stałe zagościła w kalendarzu miejskich imprez. Tym razem w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego będzie można obejrzeć dwa spektakle oraz wziąć udział w koncercie Gos.pl, Michała Krawczyka oraz Bartka Szułakiewicza. Cegiełki z imprezy zostaną przekazane na rzecz integracji osób niepełnosprawnych.

Grupa 20 uczniów Zespołu Szkół Technicznych brała udział w praktykach zawodowych w węgierskim Veszprém. Dwutygodniowa wizyta przyszłych elektryków i elektroników odbyła się w ramach europejskiego programu Erasmus+.

Drużyna uczniów reprezentująca Szkołę Podstawową nr 18 zakwalifikowała się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego. Jest jedną z 10 drużyn z całej Polski, która weźmie udział w „Wielkiej Lidze Czytelników” rozgrywanej w Katowicach.

Bociany, żabki, pszczółki, motylki, zajączki, wróżki i rycerze – w te role wcielili się najmłodsi, którzy zaprezentowali się podczas XV edycji przeglądu teatralnego „Snuj się snuj bajeczko”. Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zajęło ex aequo Przedszkole nr 1 w Tarnowie oraz Przedszkole w Tarnowcu.

Dwójka reprezentantów jednej z tarnowskich szkół znalazła się na podium XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Literaturze, rozgrywanym w Lublińcu. Mariola Walas i Bartłomiej Bańdur, uczniowie Zespołu Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących, zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.

„Ludzie, miejsca, opowieści – podróże w czasie i przestrzeni” to tytuł konkursu skierowanego do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Jego laureatów poznamy podczas uroczystego finału, który odbędzie się już jutro, 21 kwietnia, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Kolejny, czwarty sezon Tarnowskiej Ligi Debatanckiej dobiega końca. Finałową rozgrywkę zaplanowano 25 kwietnia w Teatrze im. Ludwika Solskiego. W najważniejszym starciu zmierzą się drużyny Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Jubileusz 20 – lecia obchodziła dzisiaj, 15 kwietnia, pierwsza w Małopolsce Szkolna Giełda Papierów Wartościowych, działająca przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Tarnowie. Przy okazji tej uroczystości odbył się także Międzyszkolny Konkurs Menadżerski, w którym najlepsza okazała się reprezentacja II LO.

Jak informują przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie, powstało stowarzyszenie absolwentów i przyjaciół szkoły. Jednocześnie zachęcają wszystkich sympatyków ZST do udziału w pierwszym walnym zebraniu, które zaplanowano 24 maja.