TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Dziesięciu uczniów z tarnowskich szkół średnich wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Focus on Matura Skills”. Zmagania odbyły się w siedzibie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych przy ul. Bema. 

Zespół Szkół Technicznych jako jedyna z tarnowskich szkół z branży informatyczno-elektrycznej wzięła udział w Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce 2015. Targi odbywały się w Międzynarodowym Centrum Targowo - Kongresowym EXPO w Krakowie. Do udziału w nich zaproszone zostały szkoły techniczne i zawodowe mogące poszczycić się szczególnymi osiągnięciami w zakresie kształcenia zawodowego.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili włoską szkołę w San Giovanni Rotundo. Spotkanie miało charakter partnerski i odbyło się w ramach projektu COMENIUS.

Gazetka szkolna  „Siódme Niebo” wydawana przez VII Liceum Ogólnokształcące po raz trzeci została nagrodzona przez jury ogólnopolskiego konkursu organizowanego na platformie edukacyjnej „Junior Media” Polskapresse. To jedyne takie wydawnictwo funkcjonujące w tarnowskiej oświacie.

Piętnaście tarnowskich przedszkoli wzięło udział 14 i 15 kwietnia w XIV przeglądzie teatralnym „Snuj się snuj bajeczko”. Festiwal talentów odbył się w budynku Przedszkola Publicznego nr 35 przy ul. Topolowej. Organizatorem aktorskiego pokazu byli dyrekcja oraz grono pedagogiczne Przedszkola Publicznego nr 33. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Tarnowa. 

Bezpłatne szkolenie promujące europejski program „Europa dla obywateli” odbędzie się 28 kwietnia w Krakowie. Instruktaż ma na celu pomoc w przygotowaniu aplikacji i przedstawienie wymagań programowych. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Archeion, ul. Św. Filipa 23/6.

Tajniki kuchni w ogniu, serwowania homara oraz ostryg poznali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych. Szkolenie przeprowadził Grzegorz Górnik, szef Akademii Kelnerskiej. 

Propagowanie zwiększonej świadomości wśród młodych kierowców to główne założenie projektu „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze”. Współpracę na rzecz promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym nawiązali przedstawiciele Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Fundacji Prodrive.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego - Paweł Wałęga i Maciej Pypeć zdobyli pierwsze miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Menedżerskim zorganizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Wręczenie dyplomów dla zespołów, które znalazły się na podium konkursu odbędzie się na 28 maja na uroczystym posiedzeniu Senatu w dniu Święta Uczelni.

Drużyna „TEHCODENZ” w składzie: Andrzej Skowroński, Michał Krawczyk, Aleksander Duraj, reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące zakwalifikowała się do finału XXII Ogólnopolskiego Konkursu „Zarządzania firmą”. Ostateczne rozgrywki odbędą się 15-17 kwietnia w Warszawie. Licealiści w finale zmierzą się z 12 najlepszymi zespołami z całej Polski wyłonionymi w drodze eliminacji.