TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Centrum Systemowego Rozwoju KANA zaprasza dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe w ramach działalności tarnowskiej KANY - EDUKACJA+. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych: PROGRES 4-6 lat (zajęcia odbywają się na w Tarnowie), JUNIOR 6-10 lat (zajęcia odbywają się na w Tarnowie i Mościcach), JUNIOR+ 10-13 lat (zajęcia odbywają się na w Tarnowie). Ponadto uczestnicy zajęć mają możliwość skorzystania z lekcji pływania, gry w szachy, audycji radiowych i innych interesujących zajęć.

Projekt udany i zakończony. Zespół Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” w Tarnowie zorganizował w dniach 9-14 lutego wspólnie z Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego w Krakowie unikatową na rynku małopolskim imprezę dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Ferie z Warsztatową Akademią Musicalową”.

Zespół Szkół Technicznych podpisał porozumienie o współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną Oddział w Tarnowie.

Rozpoczęła się rekrutacja na I rok studiów pomostowych z pielęgniarstwa, które rozpoczną się wiosną 2014 r. (nabór międzysemestralny). Jest to ostatnia szansa na podjęcie przez pielęgniarki studiów pomostowych dofinansowanych Projektu systemowego pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

30 stycznia w godzinach 9.15 – 12.00, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, we współpracy z firmą Audiofon, organizuje kampanię profilaktyczną „Słuchaj ciszej, głośniej myśl”.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia została zakwalifikowana do zawarcia umowy ramowej w sprawie wyboru uczelni uprawnionej do prowadzenia dla pielęgniarek studiów pomostowych, które rozpoczną się wiosną w 2014 roku.

15 stycznia Tygodnik „Perspektywy" opublikował listę najlepszych spośród 1867 techników w Polsce. Według rankingu uwzględniającego wyniki egzaminów maturalnych, zawodowych oraz liczbę „olimpijczyków" tylko trzy tarnowskie technika znalazły się w najlepszej dwusetce.

W Suwałkach odbyły się X Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” (12-14 grudnia). Nasze miasto reprezentowali młodzi aktorzy Teatru Tuptusie - Jędrzej Hycnar i Szymon Szczęch.

Boże Narodzenie to czas, kiedy więcej myślimy o innych, a pomoc dla nich nabiera głębszego wymiaru. Tak właśnie dzieje się w ZSEG, gdzie na przełomie listopada i grudnia odbywają się liczne akcje charytatywne.

Warsztaty i wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.