TARNÓW / Edukacja / Aktualności

13 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbędzie w wakacje płatne staże zawodowe. To efekt projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Uczestnicy otrzymają stypendia stażowe w wysokości 1 500 zł.

Jak mądrze kochać Ojczyznę zastanawiali się uczestnicy konferencji podsumowującej patriotyczny projekt edukacyjny, która odbyła się 16 marca w budynku Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2015/16, którą przygotował Zespół Szkół dla Niesłyszących i Słabo Słyszących przy ul. Lippóczego. Dzień otwarty zaplanowano na 24 marca.

Czym jest trauma u dziecka, dlaczego ślady przykrego zdarzenia trudno wymazać z pamięci? Czym jest współczesne wychowanie i dlaczego tak mocno się różni od tego stosowanego przez poprzednie pokolenie? Między innymi te zagadnienia były poruszane podczas V Sympozjum Pedagogicznego, zorganizowanego przez Koło Naukowe Paidagogos działające przy Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej.

17 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych wzięło udział w szkoleniu baristycznym, które odbyło się 14 marca w Krakowie. Szkolenia poprowadziła znana
w gronie smakoszy kawy Renata Lebiedzka. 

Uroczyste wręczenie nagród w VII edycji Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych Fit in Deutsch odbyło się 13 marca w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN w Tarnowie.

Przedstawicielki tarnowskiej oświaty wzięły udział w XII Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty, która miała miejsce w dniach 6-8 marca w Krakowie. Dyrektor szkoły i nauczycielki języka angielskiego z V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie wystąpiły w charakterze prelegentek oraz tłumaczy. 

Rozwijanie zdolności przywódczych to główny cel VI edycji konkursu „Jestem szefową”. Uczennice I i II klasy szkół ponadgimnazjalnych mają czas na przygotowanie prac do 27 kwietnia. Patronat nad konkursem objęła prof. Małgorzata Fuszara, Pełnomocnik Rządu do spraw Równego Traktowania oraz Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.

Dziewczyny z zespołu „Pan tu nie stał” brylowały podczas 31. Przeglądu Młodych Talentów. Licealistki zajęły najwyższe, drugie miejsce. Decyzją jury, pierwszej nagrody w tym roku nie przyznano.

Uczniowie tarnowskich szkół, które mają w programie naukę języka francuskiego, wzięli udział w przedstawieniu „Petit Pierre” grupy „La Sauce aux Clowns” z Awinionu. Pokazywany 10 marca w Centrum Sztuki Mościce spektakl opowiada historię niepełnosprawnego chłopca, która przeplata się z historią dwudziestego wieku. – We Francji chodzą na niego całe rodziny. Jest on bardzo uniwersalny: wizualnie przemawia do najmłodszych, tematycznie do wszystkich – opowiadali aktorzy podczas rozmowy z uczniami.