TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego włączyło się w VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery. Zaproszeni przez szkołę uczniowie gimnazjów mieli okazję zobaczyć, jak wygląda kształcenie m.in. w zawodzie fryzjera. CKZiU zorganizowało również smaczny festiwal, podczas którego pieczono ciasta i pizze.

Już po raz 11. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbędą się obchody Dni Jana Pawła II. Wykłady zaplanowano 9 listopada w auli uczelni. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest miłosierdzie.

Grupa kilkudziesięciu uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odwiedziła rówieśników w zaprzyjaźnionej szkole na Ukrainie. Do Husakowa nie przyjechali z pustymi rękami – przywieźli liczne dary, które zebrali podczas szkolnej zbiórki.

Rusza kolejna, szósta już edycja naukowych spotkań dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zachęca do udziału w wykładach popularno-naukowych. – To doskonała okazja do pogłębienia wiedzy, zaspokojenia ciekawości i twórczego rozwijania zainteresowań – wyjaśniają organizatorzy Tarnowskich Piątków Naukowych.

Do trzech razy sztuka – tak w skrócie można podsumować starania koła PTTK Włóczykije przy SOSW im. E. Gierat. Pogoda kilkukrotnie pokrzyżowała plany uczestnikom. Na szlak udało im się wyruszyć dopiero przy trzecim „podejściu” 25 października.

Zakończyła się kampania na rzecz czystego powietrza i zmniejszenia ilości odpadów w mieście „Tarnów EKO się zwie, gdyż o smogu dużo wie, segreguje, odzyskuje, całe społeczeństwo edukuje!”, a wraz z nią jesienne konkursy ekologiczne organizowane  przez tarnowski magistrat w placówkach oświatowych. Każda szkoła, która wzięła w nich udział, mogła liczyć na atrakcyjne nagrody.

Głośne czytanie wybranych fragmentów powieści noblisty, konkurs i wspólne śpiewanie – tak wyglądała Biesiada Sienkiewiczowska, która odbyła się wczoraj, 20 października, w Szkole Podstawowej nr 2 w Tarnowie. Imprezę zorganizowała społeczność szkolna wspólnie z Radą Osiedla nr 6 „Gumniska-Zabłocie”.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej trwa Międzynarodowa Konferencja Naukowa Człowiek w zdrowiu i chorobie. Promocja zdrowia, leczenie i rehabilitacja. W programie wydarzenia zaplanowano prawie 150 różnego rodzaju prelekcji. Jutro, 21 października, drugi i ostatni dzień konferencji.

Marzycielska Poczta zawitała po raz piąty do Tarnowa. W akcję pisania listów do chorych dzieci włączyło się kilkuset uczniów tarnowskich szkół, którzy postanowili wysłać swoje rysunki, misie i życzenia dla pięcioletniej Nikoli i ośmioletniego Mateusza.

Jeśli jesteś ciekaw otaczającego świata i chcesz wziąć udział w zajęciach z obszaru nauk przyrodniczych, ta propozycja jest skierowana właśnie do ciebie. II Liceum Ogólnokształcące organizuje cykl „Spotkania z Nauką”, podczas których będą prezentowane zagadnienia z geografii, chemii i biologii. Pierwsze zajęcia zaplanowano 21 października o godz. 16.