TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Rozpoczęła się rekrutacja na I rok studiów pomostowych z pielęgniarstwa, które rozpoczną się wiosną 2014 r. (nabór międzysemestralny). Jest to ostatnia szansa na podjęcie przez pielęgniarki studiów pomostowych dofinansowanych Projektu systemowego pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

30 stycznia w godzinach 9.15 – 12.00, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, we współpracy z firmą Audiofon, organizuje kampanię profilaktyczną „Słuchaj ciszej, głośniej myśl”.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia została zakwalifikowana do zawarcia umowy ramowej w sprawie wyboru uczelni uprawnionej do prowadzenia dla pielęgniarek studiów pomostowych, które rozpoczną się wiosną w 2014 roku.

15 stycznia Tygodnik „Perspektywy" opublikował listę najlepszych spośród 1867 techników w Polsce. Według rankingu uwzględniającego wyniki egzaminów maturalnych, zawodowych oraz liczbę „olimpijczyków" tylko trzy tarnowskie technika znalazły się w najlepszej dwusetce.

W Suwałkach odbyły się X Ogólnopolskie Spotkania z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” (12-14 grudnia). Nasze miasto reprezentowali młodzi aktorzy Teatru Tuptusie - Jędrzej Hycnar i Szymon Szczęch.

Boże Narodzenie to czas, kiedy więcej myślimy o innych, a pomoc dla nich nabiera głębszego wymiaru. Tak właśnie dzieje się w ZSEG, gdzie na przełomie listopada i grudnia odbywają się liczne akcje charytatywne.

Warsztaty i wykłady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Do 29 listopada 2013 r. w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Mickiewicza 2, trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2012/2013 wykazali się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi.

Od 12 do 15 listopada 2013 r. w 36 tarnowskich szkołach publicznych prowadzonych przez samorząd oraz w kasach Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 (pok. 113, I piętro) będą dokonywane wypłaty dofinansowania za zakup podręczników, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 r. – „Wyprawka szkolna”, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2013 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 818). Pomoc otrzymają osoby, które do 10 września 2013 r. w tarnowskich szkołach publicznych i niepublicznych złożyły wnioski o ww. wsparcie i na tę okoliczność przedstawili dowody zakupu podręczników (faktury, rachunki, paragony, oświadczenia).

Dziś każdy Święty jest uśmiechnięty! Powód tej radości jest oczywisty: przez Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie przetoczył się Korowód Świętych!