TARNÓW / Edukacja / Aktualności

W dniu 13 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego, gościła grupa 80 uczniów i nauczycieli z Nesher High School z Izraela. Wizyta była częścią projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów".

Młodzież z Koła Historycznego z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie w dniach poprzedzających Narodowe Święto Niepodległości wzięła udział w akcji edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej „Patroni naszych ulic".

W Sali Lustrzanej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wiedzy o Józefie Piłsudskim zorganizowanego dla trzech typów szkół: szkoły podstawowe w kategorii plakat, szkoły gimnazjalne w kategorii prezentacja multimedialna oraz szkoły ponadgimnazjalne w kategorii wiedza o Józefie Piłsudskim.

Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sukcesem przeszło szkolne eliminacje w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W tym gronie znaleźli się uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie.

W odpowiedzi na potrzeby rodziców i wychowawców przekazujemy informator, będący swego rodzaju kompendium informacji w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała i dodaje - Jest on wynikiem współpracy wielu instytucji miejskich w ramach działań systemowych w zakresie wychowania i profilaktyki w Tarnowie. 

Jubileusz organizowany jest w związku z obchodami 20-lecia istnienia szkoły. Celem głównym wydarzenia jest uczczenie 20-lecia działalności oraz podtrzymanie tradycji identyfikowania się ze szkołą. Uroczystości odbędą się 27 października.

Kończy się realizacja ogólnopolskiego Projektu EDUSCIENCE, w którym bierze udział 250 szkół z całej Polski. Technikum nr 1 w Zespole Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego, jako jedyne w regionie tarnowskim,znalazło się w gronie 21 techników w Polsce zaproszonych do tego pilotażowego przedsięwzięcia.

Samorząd Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w trzeciej edycji projektu edukacyjnego, konkursu „Małopolska Szkoła z Pasją”. W Konkursie zostaną wyróżnione te spośród małopolskich szkół, które charakteryzuje specyficzna aktywność (projekt/przedsięwzięcie) stanowiąca o wartości i walorach edukacyjnych szkoły, określająca jej wyjątkowy i niepowtarzalny charakter, wskazując na indywidualne podejście do potrzeb uczniów, odkrywanie ich uzdolnień, zainteresowań i pasji.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w program Tarnowskich Piątków Naukowych włączył się Instytut Humanistyczny, który uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych proponuje „Piątki Humanisty” czyli udział w warsztatach językowych. 

Zapraszamy młodzież tarnowskich szkół razem z nauczycielami i rodzicami na Małopolską Noc Naukowców organizowaną przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 23, Gimnazjum nr 8 i  VI Liceum Ogólnokształcącego.