TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Od 15 do 20 marca III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, we współpracy ze Szkołą Kung Fu Vo Thuat Thanh Quyen, organizuje Dni Kultury Chińskiej.

Agresja wśród dzieci nasila się z roku na rok jak twierdzą pracujący z nimi nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, a nawet rodzice. Stowarzyszenie Psychologii, Edukacji i Rozwoju Osobistego „Kropla Słońca” organizuje  warsztaty dedykowane nauczycielom wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego oraz rodziców pt.  Trudne dziecko – jak radzić sobie z zachowaniami agresywnymi i konfliktami dzieci, które  odbędą się w Publicznym Przedszkolu nr 34 w Tarnowie (Partner akcji) 06.02.2014 w godz. 16:00-18:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (stowarzyszenie.kroplaslonca@gmail.com)

Masz trudność z korzystaniem z katalogu biblioteki, wyszukaniem literatury na konkretny temat, posługiwaniem się bibliotecznymi bazami danych, nie radzisz sobie z wyszukiwaniem wiarygodnych informacji w Internecie? W Bibliotece Uczelnianej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie rozpoczął działalność Ośrodek Dokumentacji i Informacji Naukowej.

Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna zaprasza na sympozjum „Wspólne wspieranie przez aktywne działanie - metody pracy z dziećmi i dorosłymi”.

Centrum Systemowego Rozwoju KANA zaprasza dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe w ramach działalności tarnowskiej KANY - EDUKACJA+. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych: PROGRES 4-6 lat (zajęcia odbywają się na w Tarnowie), JUNIOR 6-10 lat (zajęcia odbywają się na w Tarnowie i Mościcach), JUNIOR+ 10-13 lat (zajęcia odbywają się na w Tarnowie). Ponadto uczestnicy zajęć mają możliwość skorzystania z lekcji pływania, gry w szachy, audycji radiowych i innych interesujących zajęć.

Projekt udany i zakończony. Zespół Szkół Niepublicznych Stowarzyszenia „Siódemka” w Tarnowie zorganizował w dniach 9-14 lutego wspólnie z Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego w Krakowie unikatową na rynku małopolskim imprezę dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Ferie z Warsztatową Akademią Musicalową”.

Zespół Szkół Technicznych podpisał porozumienie o współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną Oddział w Tarnowie.

Rozpoczęła się rekrutacja na I rok studiów pomostowych z pielęgniarstwa, które rozpoczną się wiosną 2014 r. (nabór międzysemestralny). Jest to ostatnia szansa na podjęcie przez pielęgniarki studiów pomostowych dofinansowanych Projektu systemowego pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

30 stycznia w godzinach 9.15 – 12.00, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, we współpracy z firmą Audiofon, organizuje kampanię profilaktyczną „Słuchaj ciszej, głośniej myśl”.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie w wyniku postępowania przetargowego przeprowadzonego przez Ministerstwo Zdrowia została zakwalifikowana do zawarcia umowy ramowej w sprawie wyboru uczelni uprawnionej do prowadzenia dla pielęgniarek studiów pomostowych, które rozpoczną się wiosną w 2014 roku.