TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego wygrał zawody centralne XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej.

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Ogrodniczych w Tarnowie odbyła się Gala Empatii, podczas której podsumowano akcje charytatywne przeprowadzone przez Szkolne Centrum Wolontariatu "Empatia". W marcu b.r. Wolontariusze kwestowali już po raz ósmy na rzecz bezdomnych zwierząt  - "Przemów ludzkim gestem" ( 4006,85 zł) i po raz drugi na rzecz budowy Hospicjum Via Spei ( 11 244,09 zł). 

Młodzież ze szkoły gastronomicznej Musa beyli Gokprogramli lise itneans highschool z City’s Kilis uczestniczyła w lekcjach otwartych z Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego.

5 kwietnia br. w sali teatralnej Centrum Młodzieży odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Jacka Kaczmarskiego „NIC SIĘ NIE KOŃCZY PROSTYM TAK LUB NIE”, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Triumfatorem konkursu - już po raz drugi z rzędu - został Borys Kuca, uczeń II LO w Tarnowie.

18 kwietnia w ramach projektu „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa”, II Liceum Ogólnokształcące wspólnie z MCDN Tarnów organizuje debatę oxfordzką. W pojedynku na słowa zmierzą się drużyny I LO i II LO, które uczestniczą w projekcie „Tarnowska Liga Debatancka”. 

W dniach 11- 14 kwietnia 2013 roku w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie odbędzie sie VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP. Współorganizatorem konkursu jest Zespół Szkół Niepublicznych w Tarnowie.

W dniach 5-6 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie odbył się uroczysty finał konkursu dotyczącego życia i twórczości Wisławy Szymborskiej pod hasłem „Jesteś piękne, mówię życiu”. Honorowy patronat nad konkursem objęła Fundacja Wisławy Szymborskiej. Organizację konkursu wspierali również: Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe, Tarnowska Inicjatywa Oświatowa e-ducaTIO.

Kilkudziesięciu uczniów tarnowskich szkół debatowało na temat „Wady i zalety akcji ekologicznych”. Debata odbyła się w Gimnazjum nr 1 w ZSO nr 5. Uczestnicy zgodzili się co do tego, że akcje ekologiczne są niezbędne. Jednocześnie wskazali na niską świadomość społeczną w dziedzinie ochrony środowiska i co za tym idzie na konieczność intensywnej edukacji ekologicznej.

W dniu 9 kwietnia 2013 r. odbędzie się spotkanie podsumowujące kilkumiesięczne opracowanie i wydanie książki „Wychowywać, ale jak?”. Stanowi ona pokłosie II Tygodnia Wychowania pod tym samym tytułem, który został zorganizowany w naszym mieście z inicjatywy tarnowskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w dniach 17-21 września 2012 r. pod patronatem prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały i ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Andrzeja Jeża. 

Już 9 kwietnia w godz. od 9 do 14 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, położonego przy ul. Piłsudzkiego 4, odbędą targi edukacyjne. W czasie tego otwartego wydarzenia, na który jest wstęp wolny uczniowie szkół średnich będą mieli okazję poznać bogactwo kierunków, przedstawione przez przedstawicieli uniwersytetów, politechnik i wyższych szkół zawodowych, a Osoby poszukujące rozwoju będą mogły poznać oferty studiów podyplomowych, szkoleń i innych form nauczania.

Znaczniki

Archiwalne