TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Reprezentanci Gimnazjum nr 2 wyjechali do Szwajcarii, gdzie przez ponad dwa tygodnie uczestniczyli w międzynarodowej wymianie. Projekt był okazją do prowadzenia dyskusji na temat dyskryminacji oraz komunikacji kulturowej.

Co o likwidacji gimnazjów sądzą sami uczniowie? Można było się tego dowiedzieć podczas ostatniego spotkania w ramach Konkursu Młodzieżowych Debat Oksfordzkich.

Wolontariusze „Empatii" nie próżnują. Wraz z nadejściem wiosny przygotowali budki lęgowe dla ptaków. Drewniane domki umieszczono na drzewach w Parku Sanguszków. Uczniowie z koła działającego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych mają nadzieję, że wkrótce w budkach pojawią się sikorki, wróble, sikorki czy muchówki.

Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych zajęła pierwsze miejsce w etapie regionalnym konkursu Turbolandeskunde, dotyczącym wiedzy o krajach z niemieckiego obszaru językowego. Zwycięska drużyna weźmie udział w ogólnopolskim finale, który zaplanowano w czerwcu.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych mieli okazję zaprezentować się podczas Małopolskiego Festiwalu Zawodów w Krakowie. Tarnowska młodzież prezentowała zawody, do których przygotowuje ich nauka w ZSEO, m.in.: ogrodnika, architekta krajobrazu, mechanizatora rolnictwa, a także specjalisty z zakresu żywienia.

Niemal 1030 litrów krwi oddali studenci oraz uczniowie z tarnowskich szkół. W ubiegłym roku najwięcej krwi zebrano wśród uczniów Zespołu Szkół Budowlanych – prawie 175 litrów, a także studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – 275 litrów cennej tkanki.

Włóczykije, czyli koło PTTK działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Eugenii Gierat, po raz czwarty przywitali wiosnę, biorąc udział w złazie „Witamy Bociana”. W tegorocznej edycji, której finał odbył się 21 marca na Jamnej, uczestniczyło niemal 230 osób.

W dwutygodniowych praktykach zawodowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii uczestniczyło 20 uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jak tłumaczą pracownicy szkoły, tego typu praktyki nie tylko poszerzają horyzonty, ale pozwalają zdobyć wiedzę. Z programu praktyk skorzystali uczniowie z klas o profilu mechanicznym.

Gimnazjaliści z ośmiu szkół rozpoczęli rywalizację w Konkursie Młodzieżowych Debat Obywatelskich. W pierwszym pojedynku, rozegranym 17 marca, uczniowie musieli zmierzyć się z tezą „Człowiek rządzi swoim losem, a nie siły od niego niezależne”. Tę debatę wygrali reprezentanci Gimnazjum Dwujęzycznego, pokonując drużynę opozycji z Niepublicznego Niepłatnego Gimnazjum "U Konarskiego".

Za nami XXI Olimpiada Zdrowia i Wiedzy o PCK. Uczniowie mogli m.in. sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie rywalizowało wczoraj, 14 marca, sześć drużyn, ale także zawodnicy indywidualni.

Znaczniki

Archiwalne