TARNÓW / Edukacja / Aktualności

„Do Afryki z Sienkiewiczem i nie tylko…” to temat jubileuszowego XV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych. Drużyny chętne stanąć w szranki, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 10 kwietnia.

Znamy zwycięzców XX Olimpiady Zdrowia i Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. W konkursie wzięło udział sześć drużyn z Tarnowa i powiatu tarnowskiego oraz indywidualni uczestnicy. 

Około dwustu niepełnosprawnych powędrowało na Brzankę w ramach akcji „Witamy Bociana”. Organizatorem integracyjnego złazu było koło „Włóczykije”, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. E. Gierat, oraz PTTK Ziemi Tarnowskiej.

Zespół Szkół Technicznych w Mościcach, jako jedyna z tarnowskich szkół w branży informatyczno-elektrycznej, już po raz czwarty wzięła udział w Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce 2016, odbywających się w centrum kongresowym EXPO w Krakowie. Do udziału w wydarzeniu zapraszane są szkoły techniczne i zawodowe mogące poszczycić się szczególnymi osiągnięciami w zakresie kształcenia zawodowego.

15 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z regionu tarnowskiego zostało wyróżnionych w gminnym konkursie plastycznym „Dzieckiem być”. Nagrody zostały oficjalnie rozdane 17 marca w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. 

Uczniowie Szkoły Szczepanika gościli w połowie marca w Berlinie. Wizyta w Niemczech była okazją, by nie tylko zwiedzić stolicę, lecz wziąć udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych.

Dni Frankofonii to kolejna edukacyjna propozycja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, którą zaplanowano 15, 17 i 18 marca. W programie imprezy znalazły się liczne spotkania, wystawa, prezentacje, konkursy, dyktando oraz spektakl. Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie Szwajcaria.

Integrated Drive System to tytuł warsztatów, w których wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. Ignacego Mościckiego w Tarnowie. Praktyczne zajęcia w firmie STERNET stanowiły okazję, by poznać innowacyjne rozwiązania napędowe stosowane w szerokim zakresie aplikacji przemysłowych.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej Młodzieży OHP odbędzie się po raz jedenasty w Tarnowie. Do informatycznych zmagań przystąpiło 300 uczniów z całej Polski, lecz w ostatnim etapie, zaplanowanym na 17-20 marca, zmierzy się 40 najlepszych.

Prawie 100 uczniów z klas pierwszych wzięło dziś udział w Urodzinowym Turnieju Sportowym z okazji 686. rocznicy lokacji Tarnowa w Szkole Podstawowej nr 8. Spotkanie było autorskim pomysłem pięciu nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej zrealizowanym w ramach programu „Mały Mistrz”, w którym szkoła bierze udział.

Znaczniki

Archiwalne