TARNÓW / Edukacja / Aktualności

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości realizując projekt MISTRZ zaprasza do udziału w projekcie.

Dyrektor oraz Społeczność Szkolna V LO w Tarnowie zapraszają na Dni Otwarte, które odbędą się w dniach 31 III i 1 IV 2011 roku w budynku szkoły przy ulicy Rejtana 20 w godzinach od 10.00 do 14.00.

W ramach działalności Małego Centrum Bibliotecznego Instytutu Goethego w dniu 24 marca odbyła się III Edycja Konkursu Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych „Fit in Deutsch”.

Z edukacją przedszkolną związana jest od 1976 roku. Od roku 2001 jest nauczycielem dyplomowanym. Od 25 pełni obowiązki doradcy metodycznego, w latach 1985 - 2001 w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie a od 2001 r. w Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie. Godziny dydaktyczne realizuje w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Marii Kownackiej w Brzesku. Jest ekspertem z listy MEN ds. awansu zawodowego.

Ten zaszczytny tytuł nadała tarnowskiej placówce Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

 

W uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej to wydarzenie uczestniczyła wiceprezydent Krystyna Latała, wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela oraz posłanka Urszula Augustyn.

 

Przypomnijmy, że rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rok Odkrywania Talentów”, a wymiernym efektem tej inicjatywy będzie stworzenie na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl ogólnopolskiej mapy pozaszkolnych miejsc odkrywania talentów, promującej instytucje i organizacje wspierające uzdolnienia dzieci i młodzieży.

 

Dodajmy, że umieszczenie na tej mapie będzie ściśle związane z przyznaniem tytułu „Miejsce Odkrywania Talentów" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Minister Edukacji Narodowej – pani Katarzyna Hall - ogłosiła obecny rok 2011 Rokiem Odkrywania Talentów, uznając odkrywanie i rozwijanie zdolności, pasji oraz talentów za niezwykle ważne, choć dotychczas niedoceniane zadanie systemu edukacji.

25 i 26 marca 2011 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie już po raz drugi organizuje Międzynarodową Konferencję Naukową zatytułowaną „Neofilologie XXI wieku”. Konferencja ta poświęcona jest problematyce nauczania i uczenia się języków obcych.

Rok szkolny 2011/2012 to kolejny rok zmian dla nauczycieli języka angielskiego w Polsce - nowy egzamin gimnazjalny, nowy egzamin maturalny i przygotowania do przyjęcia sześciolatków do szkół. Jak sprostać nowym wyzwaniom, jakimi są zarówno zmiany w systemie edukacji, jak i praca z dziećmi i młodzieżą pokolenia cyfrowego?

Pokazanie wolności jako wartości istotnej w wychowaniu młodego pokolenia w szkole i w rodzinie jak również określenie w jaki sposób szkoła może i winna pomagać młodym ludziom w podejmowaniu odpowiedzialnych wyborów czy samowychowaniu na polu korzystania z wolności było treścią VI Forum Nauczycieli i Wychowawców pt. Wolność i Wychowanie.

„Cześć mamo! Przeczytaj zanim wsiądziesz do samochodu. Proszę Cię, jedź ostrożnie i wolno. Nie ma co się śpieszyć!” – takie wiadomości wysyłają do najbliższych dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Romana „Sybiraka” Sanguszki w Tarnowie, członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa. Akcja wysyłania wiadomości SMS jest realizowana w ramach międzynarodowego programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault.

Znaczniki

Archiwalne