Zwycięstwo w Nowym Sączu, porażka w Krakowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięstwo w Nowym Sączu, porażka w Krakowie

Pierwsze po świąteczno-noworocznej przerwie spotkania rozegrały podczas weekendu nasze siatkarskie zespoły rywalizujące o punkty w pierwszych ligach małopolskich kobiet i mężczyzn. Zawodniczki UKS Jedynka Tarnów przywiozły dwa punkty z Nowego Sącza, gracze MUKS Iskierka Tarnów przegrali natomiast wyjazdowy mecz z UKS Hutnik Kraków.

Przez większą część pierwszego seta wyjazdowego pojedynku z Sandecją Nowy Sącz na prowadzeniu były siatkarki UKS Jedynka Tarnów. Ostatecznie podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby przegrały jednak tę partię na przewagi. Całkowicie inny przebieg miał drugi set, w którym od początku do końca na boisku przeważały sądeczanki. W trzech kolejnych górą były już jednak zawodniczki z Tarnowa, zwyciężając ostatecznie 3-2 (24-26, 18-25, 25-23, 25-19, 15-12). – Spotkanie to kosztowało nas sporo nerwów, głównie za sprawą fatalnego sędziowania. W pierwszym secie przy naszym prowadzeniu 24-23 zdobyłyśmy na przykład punkt, ale sędzia nakazał powtórzenie akcji, twierdząc, że nie widział, gdzie spadła piłka. W trzecim secie doszło natomiast do sytuacji, że po naszym ataku nawet trener sądeczanek pokazał, że piłka trafiła w boisko, ale sędzia zobaczył aut – mówi Urszula Świerczek.

UKS Jedynka: Magdalena Dynarowicz, Dominika Bochenek, Julia Stachura, Zuzanna Stachura, Natalia Cieśla, Daria Starzyk, Martyna Mękal (libero) oraz Dominika Małek.

Prowadzona przez Andrzeja Łosia męska drużyna MUKS Iskierki Tarnów zmierzyła się w Krakowie z tamtejszym UKS Hutnik. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy, w trzecim tarnowianie przedłużyli swe nadzieje na zdobycie punktów, zwyciężając na przewagi. Czwarta partia znów należała jednak do siatkarzy z Krakowa, którzy wygrali cały mecz 3-1 (25-22, 25-19, 27-29, 25-21). – Zagraliśmy słaby mecz, musimy jak najszybciej o nim zapomnieć i skoncentrować się na najbliższym spotkaniu w Kętach. Poza trzecim setem byliśmy jedynie tłem dla poprawnie grającego Hutnika. Gorzej funkcjonowała nasza zagrywka, słabo spisywaliśmy się w przyjęciu i te elementy zadecydowały o przegranej – podsumował występ swojej drużyny, Andrzej Łoś.

MUKS Iskierka: Jakub Basta, Łukasz Oleszczuk, Dawid Gębala, Filip Babiec, Maciej Żeleźnik, Marcin Wójcik, Konrad Dźwierzyński (libero), Sławomir Sorys (libero) oraz Mateusz Porosło.