Zwycięska inauguracja rezerw Grupy Azoty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Zwycięska inauguracja rezerw Grupy Azoty

Od zwycięstwa rozpoczęli występy w małopolsko-śląskiej grupie trzeciej ligi, piłkarze ręczni drugiej drużyny Grupy Azoty Tarnów. W rozegranym wczoraj spotkaniu, zespół oparty na juniorach MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów pokonał na wyjeździe UKS Czwórka Libiąż. Bramki w tym meczu zdobyli wszyscy grający w polu zawodnicy tarnowskiej drużyny.

Lepiej wczorajszy mecz rozpoczęli gospodarze, którzy w 2 min prowadzili 2-0. Do pierwszego remisu (3-3) doprowadził w 5 min Konrad Sanek. W kolejnych minutach oba zespoły zdobywały bramki seriami. W 6 min było 5-3 dla miejscowych, trzy minuty później po dwóch z rzędu bramkach Konrada Wątroby notowano wynik 5-5. W odpowiedzi na trzy trafienia ekipy z Libiąża, trzy celne rzuty oddali także podopieczni trenera Marcina Janasa i w 16 min po akcji Patryka Kwarcińskiego na tablicy pojawił się wynik 8-8. Następny fragment meczu należał do gospodarzy (13-10 w 24 min), prowadzeniem nie cieszyli się oni jednak zbyt długo, gdyż w 26 min Przemysław Mądel doprowadził do remisu 13-13. Na pierwsze prowadzenie Grupa Azoty II wyszła w 28 min po rzucie Konrada Sanka. Minutę później rzut karny wykorzystał Oskar Klamrzyński i było 16-14 dla naszej „siódemki”. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramową wygraną rezerw Grupy Azoty.

W 33 min po rzutach Igora Mroza i Grzegorza Piski prowadzenie gości wzrosło do trzech trafień (15-18). W odpowiedzi dwie bramki zdobyli wprawdzie przeciwnicy, ale w 36 min dwukrotnie do bramki trafił Konrad Sanek i tarnowianie ponownie prowadzili różnicą trzech „oczek” (18-21). W dalszych fragmentach spotkania gospodarze jeszcze czterokrotnie zmniejszali straty do jednej bramki. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w 45 min, gdy po rzucie Szymona Cwenera notowano wynik 24-25. Minutę później Mateusz Porębski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 27-24. Po okresie gry bramka za bramkę, do protokołu zapisali się Konrad Sanek oraz Przemysław Mądel i w 56 min Grupa Azoty II wygrywała 32-28. W ostatniej minucie Kacper Kamysz powiększył dystans dzielący obie „siódemki” do pięciu bramek, a mecz zakończył się wygraną zespołu trenera Marcina Janasa 34-30 (16-15).

Grupa Azoty II: Jakub Hołda, Szczepan Mortek, Krzysztof Ocytko – Oskar Klamrzyński 6, Igor Mróz 6, Konrad Sanek 6, Grzegorz Piska 5, Patryk Kwarciński 3, Mateusz Porębski 3, Przemysław Mądel 2, Konrad Wątroba 2, Kacper Kamysz 1.