Wysokie zwycięstwo rezerw Grupy Azoty - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysokie zwycięstwo rezerw Grupy Azoty

W drugim meczu małopolsko-śląskiej grupy trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, trenowana przez Marcina Janasa „siódemka” Grupy Azoty II Tarnów nie dała najmniejszych szans UKS Grom Jasienica. W wyjazdowym spotkaniu, tarnowianie pokonali gospodarzy 40-24 (23-10).

Młodzi szczypiorniści – zespół oparty jest na juniorach MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów – Grupy Azoty II, od początku wzięli się ostro do pracy i w 6 min po rzucie Oskara Klamrzyńskiego prowadzili już 5-0. Cztery minuty później tarnowianie mieli już w dorobku dziesięć trafień, po akcji Grzegorza Piski wygrywali 10-1. W 13 min raz jeszcze dał natomiast o sobie znać Oskar Klamrzyński i było 2-13. W odpowiedzi dwie bramki rzucili rywale (4-13 w 16 min), w 20 min dzięki bramkowej akcji Konrada Sanka „siódemka” trenera Marcina Janasa wygrywała jednak 17-5. W końcówce pierwszej połowy szczypiorniści z Jasienicy zmniejszyli straty do dziesięciu bramek, trafienie Konrada Sanka oraz dwa rzuty Przemysława Mądela, spowodowały jednak, że do przerwy nasz zespół był lepszy od UKS Grom o trzynaście bramek.

W 35 min po drugim po zmianie stron celnym rzucie Mariusza Jopka, notowano wynik 14-24, a cztery minuty później Grupa Azoty II prowadziła 26-16. Dwie czterobramkowe serie naszych szczypiornistów, przedzielone jedynie dwoma trafieniami Mariusza Jopka, pozwoliły jednak tarnowianom na znaczne powiększenie przewagi. W 49 min po dwóch bramkach Konrada Sanka, drużyna trenera Marcina Janasa wygrywała już 34-18. Na siedem minut przed końcem, po rzucie Patryka Kwarcińskiego zrobiło się 37-20. Przeciwnicy do końca walczyli o jak najkorzystniejszy wynik i ostatecznie udało im się minimalnie zmniejszyć rozmiary przegranej.

Grupa Azoty II: Szczepan Mortek, Jakub Hołda, Krzysztof Ocytko – Przemysław Mądel 8, Igor Mróz 8, Oskar Klamrzyński 7, Konrad Sanek 6, Grzegorz Piska 5, Kacper Kamysz 2, Patryk Kwarciński 2, Michał Łabno 2.