Wysoka przegrana koszykarzy w Jaworznie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wysoka przegrana koszykarzy w Jaworznie

Zespoły występujące w grupie „C” drugiej ligi koszykówki mężczyzn zainaugurowały podczas weekendu rundę rewanżową. Dla koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów wyjazdowy mecz z CKiS Jaworzno oznaczał trzynastą z rzędu porażkę. Tarnowianie przegrali 61-103 (14-39, 23-19, 9-29, 15-16).

Na początku 2 min po rzucie Jakuba Iskry notowano wynik 2-2, ale był to jedyny tego dnia remis. Dwie minuty później po trafieniu za trzy punkty Dawida Grochowskiego było już 11-2, a w 6 min dzięki trafieniu Jacka Wróblewskiego gospodarze prowadzili 22-5. W 8 min po kolejnej „trójce” Dawida Grochowskiego zespół z Jaworzna wygrywał 30-7, na początku 10 min po rzucie zza linii 6.75 m Michała Brzozowskiego było natomiast 39-8. W końcówce pierwszej kwarty za trzy punkty trafili Błażej Karlik oraz powracający do tarnowskiej drużyny Sebastian Dąbek i odsłona ta zakończyła się dwudziestopięciopunktową wygraną gospodarzy.

Kolejny trzypunktowy rzut Błażeja Karlika oraz sześć z rzędu punktów zdobytych przez Sebastiana Dąbka pozwoliły podopiecznym trenera Michała Skowrona na zmniejszenie strat do dziewiętnastu „oczek” (42-23), ale w 15 min notowano wynik 50-25. Trzy punkty Sebastiana Dusiły doprowadziły w 17 min do rezultatu 56-27. Końcówka pierwszej połowy należała do koszykarzy MUKS 1811 Unii, którzy na niespełna na minutę przed końcem tej części meczu przegrywali 37-56. Wynik do przerwy na 58-37 ustalił Michał Roszkowski.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od trzynastu punktów duetu Dawid Grochowski – Sebastian Dusiło, dzięki czemu w 24 min gospodarze prowadzili 71-37. Kolejny fragment sobotniego spotkania przyniósł grę kosz za kosz i na początku 28 min koszykarze z Jaworzna wygrywali 79-46. Końcówkę trzeciej kwarty miejscowi wygrali jednak 8-0 i po trzydziestu minutach prowadzili 87-46.

Ostatnia kwarta nie dostarczyła już większych emocji, bo przy tak wysokim prowadzeniu gospodarzy przynieść po prostu nie mogła. W 33 min po rzucie Pawła Fleszara przewaga CKiS wzrosła do czterdziestu pięciu „oczek” (95-50), a dwie minuty później zespół z Jaworzna wygrywał 98-52. Granicę stu zdobytych punktów osiągnęli miejscowi na początku 37 min, po rzucie Michała Brzozowskiego było 100-57. W 38 min na tablicy pokazał się wynik 103-57, w końcówce dzielący oba zespoły dystans nieznacznie zmniejszyli Piotr Targoński oraz Jakub Iskra.

MUKS 1811 Unia: Sebastian Dąbek 17, Błażej Karlik 11, Piotr Słapiński 7, Oliwier Bona 6, Jacek Sulowski 5, Patryk Hałka 4, Jakub Iskra 4, Piotr Targoński 4, Dominik Niemczura 2, Piotr Badełek 1.