Wyjazdowa przegrana koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wyjazdowa przegrana koszykarek Pałacu

W trzeciej kolejce spotkań drugiej ligi koszykówki kobiet, trenowana przez Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z KK UR Kraków. Spotkanie to zakończyło się wygraną gospodyń 88-42 (29-12, 13-12, 23-10, 23-8).

Gra od początku przebiegała pod dyktando krakowianek, które w 2 min prowadziły 6-0, a dwie minuty później 13-2. Fragment meczu między 4 a 6 minutą gospodynie wygrały 8-0 i w 6 min po trafieniu występującej w poprzednim sezonie w barwach Pałacu, Kingi Wilk prowadziły już 21-4. Okres skutecznej gry tarnowianek, zakończony „trójką” Debory Sajdak, pozwolił naszej drużynie na zmniejszenie strat do dziewięciu punktów (21-12 w 8 min), końcówka pierwszej kwarty – dzięki trafieniom innej byłej zawodniczki Pałacu, Natalii Malagi – znów należała jednak do ekipy KK UR.

Po pięciu minutach gry w drugiej kwarcie krakowianki prowadziły 40-16, potem przez ponad cztery minuty nie zdobyły jednak punktu. Ze strony Pałacu punktowały natomiast Magdalena Maksymowicz, Debora Sajdak oraz Martyna Kolbusz, dzięki czemu w 20 min na tablicy pojawił się wynik 40-24. Ostatnie w tej części meczu trafienie było dziełem Agaty Rafałowicz i do przerwy było 42-24 dla trenowanych przez byłą reprezentantkę Polski, Ewelinę Kobryn, koszykarek z Krakowa.

W trzeciej kwarcie wyrównana walka trwała jedynie w początkowych minutach. W 24 min po akcji 2+1 Kingi Jaworskiej, tarnowianki przegrywały jeszcze tylko 30-49. W kolejnym fragmencie spotkania krakowianki zdobyły czternaście punktów nie tracąc żadnego i w 29 min powiększyły swą przewagę do trzydziestu trzech „oczek” (63-30). W końcówce tej odsłony trafiły Julia Węglarz oraz Debora Sajdak i przed ostatnią kwartą krakowianki prowadziły 65-34.

W 32 min po rzucie Gabrieli Ramian na tablicy pojawił się wynik 67-38, siedem minut później notowano jednak rezultat 82-38. W odpowiedzi na trafienie Julii Świętochowskiej, miejscowe zdobyły sześć kolejnych punktów, a wynik spotkania ustaliła w ostatniej minucie Magdalena Maksymowicz.

MKS PM: Debora Sajdak 12, Kinga Jaworska 9, Magdalena Maksymowicz 8, Martyna Kolbusz 4, Julia Węglarz 4, Gabriela Ramian 3, Julia Świętochowska 2, Agata Mojek 0.