Wygrana futsalistek na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrana futsalistek na koniec sezonu

Zakończyły się rozgrywki czwartej grupy pierwszej ligi futsalu kobiet, w której występowała TS Iskra Tarnów. Ostatecznie tarnowianki z dorobkiem pięciu zwycięstw i trzech porażek zakończyły sezon na trzecim miejscu, ustępując pola ekipom Targowianki Targowisko i Kalwarianki Kalwaria Zebrzydowska.

Piłka do futsalu

W ostatnim meczu sezonu podopieczne trenerów Jacka Ćwika i Michała Jarząba zmierzyły się w hali w Dąbrowie Tarnowskiej z zamykającym tabelę KS Tyniec. W pierwszej rundzie tarnowianki pokonały go na wyjeździe 9-1, tym razem wygrana nie przyszła im tak łatwo.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch bramek Karoliny Piwowarczyk. O ile jednak w 1 minucie kapitan tarnowskiego zespołu pokonała swoją klubową koleżankę Klaudię Skrzyniarz, o tyle sześć minut później skierowała już piłkę do właściwej bramki. Na przerwę tarnowianki zeszły natomiast z dwubramkową przewagą. W końcówce pierwszej połowy na listę strzelczyń wpisały się bowiem Anita Kisielewska (17 min) oraz Natalia Olchawska (20 min).

Ta druga w 27 min powiększyła rozmiary prowadzenia gospodyń do trzech goli. Kolejne dwa trafienia były jednak dziełem rywalek i po strzałach Weroniki Bulandy (28 min) oraz Patrycji Ciepielowskiej (37 min) zrobiło się 4-3. Ostatnie słowo należało do Karoliny Piwowarczyk, która w 40 min ustaliła wynik na 5-3 (3-1).

Po tej wygranej wydawało się, że tarnowianki zakończą rozgrywki na drugiej pozycji. We wczorajszym meczu, Kalwarianka przerwała jednak serię siedmiu kolejnych zwycięstw zespołu z Targowiska i dzięki wygranej 6-2 (2-0) przeskoczyła w tabeli naszą drużynę.

TS Iskra: Klaudia Skrzyniarz – Anita Kisielewska, Gabriela Kusion, Natalia Olchawska, Karolina Piwowarczyk oraz Amelia Miterka, Katarzyna Sowa, Paulina Wałaszek.