Wygrały tylko kadetki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrały tylko kadetki

Podczas weekendu kolejne spotkania rozegrały koszykarskie zespoły z naszego miasta, rywalizujące w ligach młodzieżowych. Piątkowo-sobotnie potyczki nie były jednak zbyt udane dla naszych drużyn, po zwycięstwo sięgnęły bowiem tylko kadetki MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

Juniorzy MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z MKS Gorlice, zespołem, który w pierwszej rundzie rozgromili w Tarnowie 110-65. Sobotni pojedynek w Gorlicach miał jednak zupełnie inny przebieg. W 4 min gospodarze prowadzili już 15-0, a na początku 10 min wygrywali 24-4. Ostatecznie po pierwszej kwarcie MKS prowadził różnicą siedemnastu punktów. W 18 min było 41-20 dla gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy ekipie trenera Łukasza Wardzińskiego udało się nieco zmniejszyć straty i do przerwy przegrywała 27-44. W 24 min po rzucie Michała Moskala na tablicy pojawił się wynik 37-46, a cztery minuty później po „trójce” tego zawodnika straty tarnowian zmalały do ośmiu punktów (47-55). W końcówce tej kwarty skuteczniejsi byli jednak gospodarze, którzy po trzydziestu minutach prowadzili 62-49. Po dwóch minutach gry w ostatniej kwarcie, Kamil Jewuła doprowadził do rezultatu 54-62, ale cztery minuty później było 56-71. Tarnowianie odpowiedzieli jeszcze trzypunktowym rzutem Michała Moskala, kolejne osiem punktów zdobył jednak zespół z Gorlic, który ostatecznie zwyciężył 79-60 (25-8, 19-19, 18-22, 17-11).

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 19, Kamil Jewuła 13, Kamil Kucharski 11, Adrian Kloch 6, Mateusz Pochroń 5, Mikołaj Ciesielski 4, Grzegorz Idziak 2, Adrian Boduch 0, Kamil Górecki 0, Kacper Maniawski 0.

Juniorki MKS Pałac Młodzieży Tarnów, na zakończenie pierwszej rundy spotkań rywalizowały na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków. Pierwsza kwarta przebiegała pod znakiem nieskutecznej gry z obu stron. Łącznie obie drużyny zdobyły w niej tylko osiemnaście punktów, przy czym o dwa „oczka” lepsze okazały się podopieczne trenera Pawła Michalika. Druga część meczu była jednak jednostronnym widowiskiem. Toczyła się ona pod dyktando krakowianek, które do przerwy prowadziły już 40-17. Po zmianie stron obie ekipy wygrały – w podobnych rozmiarach – po jednej kwarcie i spotkanie zakończyło się porażką Pałacu 44-68 (10-8, 7-32, 18-14, 9-14).

MKS Pałac Młodzieży: Klaudia Stachura 13, Weronika Węglarz 10, Magdalena Maksymowicz 9, Magdalena Kuraś 5, Oliwia Węglarz 4, Julia Węglarz 2, Karolina Laszota 1, Emilia Bartoszek 0, Martyna Kolbusz 0, Gabriela Ramian 0.

Po zwycięstwo nie udało się sięgnąć również prowadzonej przez trenera Łukasza Stawarza ekipie kadetów „B” MUKS 1811 Unii Tarnów, która zagrała w Kielcach z tamtejszym AZS UJK. Po pierwszej kwarcie przegranej przez nasz zespół różnicą czternastu „oczek”, w drugiej pojawił się cień nadziei na korzystny wynik dla MUKS 1811 Unii. Tarnowianie wygrali bowiem tę odsłonę trzema punktami i do przerwy przegrywali 31-42. W drugiej połowie na boisku zdecydowanie przeważali jednak kielczanie i po bardzo słabym meczu, MUKS 1811 Unia przegrał 58-97 (11-25, 20-17, 13-22, 14-33).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 21, Mikołaj Wróbel 14, Jan Camara 7, Adrian Barnaś 5, Krzysztof Idziak 3, Jakub Pierzchała 3, Maksymilian Sereda 3, Arkadiusz Cholewa 2, Szymon Skrzypek 0, Eryk Styrkowiec 0.

Powody do radości miały natomiast koszykarki MKS Pałac Młodzieży występujące w lidze kadetek „A”, które na inaugurację rundy rewanżowej zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z Cracovią 1906 Szkołą Gortata Kraków. W pierwszych dwóch kwartach gra przebiegała pod dyktando tarnowianek, które na przerwę zeszły przy korzystnym dla siebie wyniku 48-33. Po wyrównanej trzeciej odsłonie, po trzydziestu minutach podopieczne trenerki Debory Sajdak prowadziły różnicą szesnastu punktów (72-56). W końcowych dziesięciu minutach gospodynie nieco zmniejszyły dzielący oba zespoły dystans, o odrobieniu przez nie strat nie było jednak mowy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Pałacu 85-76 (23-16, 25-17, 24-23, 13-20).

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Węglarz 27, Weronika Węglarz 23, Klaudia Mojek 21, Emilia Bartoszek 7, Gabriela Wajda 5, Sylwia Słowik 2, Katarzyna Drelicharz 0.