Wygrali i zostali liderem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Wygrali i zostali liderem

W rozegranym awansem meczu piątej kolejki małopolsko-śląskiej grupy trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty II Tarnów pokonała na wyjeździe 40-28 (20-11) UKS MOSM Vocare BPO Bytom. Trzecia z rzędu wygrana dała „siódemce” trenera Marcina Janasa awans na pierwsze miejsce w tabeli.

Autorem pierwszego trafienia był w tym meczu Patryk Majcher, ale w 4 min po drugiej z rzędu bramce Roberta Noska, bytomianie prowadzili 2-1. Dwie minuty później było 3-2 dla naszego zespołu, a jeszcze w 7 min notowano wynik 5-5. Skuteczna gra Igora Mroza oraz Oskara Klamrzyńskiego, spowodowała jednak, że w 10 min tarnowianie prowadzili już 9-5. W kolejnych minutach pierwszej połowy podopieczni trenera Marcina Janasa systematycznie powiększali przewagę. W 20 min, po trzech kolejnych trafieniach Igora Mroza, miejscowego bramkarza pokonał Przemysław Mądel i było 7-15. Przy wyniku 8-15, znów dwukrotnie na listę strzelców wpisał się niezwykle skuteczny do przerwy – 9 trafień – Igor Mróz. Po niewykorzystanym przez gości rzucie karnym, piątą tego dnia bramkę zdobył natomiast Oskar Klamrzyński i w 26 min Grupa Azoty II Tarnów wygrywała 18-8. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, po dwóch bramkach Przemysława Mądela tarnowianie prowadzili 20-9, w ostatniej minucie pierwszej połowy miejscowi zmniejszyli nieco dzielący oba zespoły dystans.

W 32 min po rzucie karnym Roberta Noska było 12-20, dwie minuty później tarnowianie znów prowadzili jednak różnicą jedenastu bramek (23-12). W kolejnych fragmentach spotkania cały czas utrzymywała się oscylująca w granicach 9-11 bramek przewaga drugiej „siódemki” Grupy Azoty. Dopiero na dwie minuty przed końcem, Korneliusz Małek powiększył rozmiary prowadzenia gości do dwunastu „oczek” (39-27). Wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Michał Łabno, dla którego było to jedyne trafienie w niedzielnym pojedynku.

Grupa Azoty II: Szczepan Mortek, Jakub Hołda, Krzysztof Ocytko – Igor Mróz 10, Oskar Klamrzyński 9, Przemysław Mądel 6, Patryk Majcher 5, Patryk Kwarciński 4, Grzegorz Piska 3, Korneliusz Małek 2, Michał Łabno 1, Kacper Kamysz, Jakub Sikora, Konrad Wątroba.