Udany rewanż siatkarek Grupy Azoty PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany rewanż siatkarek Grupy Azoty PWSZ

W pierwszym tegorocznym spotkaniu o mistrzostwo pierwszej ligi, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały na wyjeździe 3-0 (26-24, 25-15, 25-19) UKS Szóstka Mielec. Po osiemnastu kolejkach tarnowianki zajmują trzecie miejsce w tabeli, do zajmującej drugą lokatę ekipy 7R Solna Wieliczka tracąc tylko dwa punkty.

Sobotni pojedynek rozpoczął się od czterech punktów zdobytych przez siatkarki z Tarnowa. W rewanżu cztery punkty wywalczyły wprawdzie gospodynie, ale po autowym ataku Natalii Murdzy było 7-5 dla podopiecznych trenera Michała Betlei. Chwilę później po akcji Dominiki Mikołajewskiej zrobiło się 9-8, a w kolejnych fragmentach spotkania żadna z drużyn nie potrafiła zapewnić sobie bezpiecznej przewagi. W końcówce, miejscowe wyszły na prowadzenie 23-22, ale po ataku Joanny Sikorskiej to tarnowianki prowadziły 24-23 i miały piłkę setową. Dzięki „kiwce” z lewego skrzydła mielczanki obroniły setbola. Chwilę później skutecznie zaatakowała jednak Marcelina Gliniecka, a punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Joannę Sikorską zakończył rywalizację w tej partii.

Początek drugiej partii również należał do tarnowianek, które po zbiciach Magdaleny Jurczyk i Marceliny Glinieckiej oraz nieudanym ataku Inez Pfeifer-Juchy, prowadziły 3-0. W następnych minutach oba zespoły zdobywały punkty seriami, było więc 3-2, 5-2, 5-4 i 7-4 (po asie serwisowym Marceliny Glinieckiej). Skuteczne akcje Magdaleny Szabó i Joanny Sikorskiej pozwoliły tarnowiankom na doprowadzenie do rezultatu 9-5, rywalki szybko zmniejszyły jednak straty do dwóch punktów (9-7). Od stanu 13-10 uwidoczniła się już wyższość tarnowianek. Po podwójnym odbiciu jednej z mielczanek, Grupa Azoty PWSZ prowadziła 16-10, a dwa z rzędu skuteczne ataki Magdaleny Pytel doprowadziły do wyniku 18-11. Po czasie na żądanie trenera UKS Szóstka, mielczanki zdobyły dwa punkty, po „kiwce” Joanny Sikorskiej przegrywały jednak 14-22. Ostatni w tym secie punkt zdobyła po długiej wymianie Marcelina Gliniecka.

W trzecim secie, przy stanie 2-2 dwie piłki wygrała drużyna z Tarnowa. Potem, do stanu 8-6 oba zespoły zdobywały praktycznie punkty na zmianę, ale po ataku Magdaleny Szabó zrobiło się 10-6 dla przyjezdnych. Po akcji Magdaleny Pytel było nawet 15-10 dla Grupy Azoty PWSZ, chwilę później przewaga naszych siatkarek zmalała jednak do dwóch punktów (15-13). W tym momencie z pomocą przyszły im rywalki, popełniając dwa błędy własne i Grupa Azoty PWSZ wygrywała 17-13. Do końca seta utrzymywało się już kilkupunktowe prowadzenie ekipy z Tarnowa. Przy stanie 24-18 Magdalena Jurczyk zaatakowała jeszcze w siatkę, w kolejnej akcji skutecznym blokiem popisała się jednak Magdalena Pytel i tarnowianki w pełni zrewanżowały się mielczankom za porażkę 2-3 poniesioną w pierwszej rundzie w swojej hali.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Marcelina Gliniecka, Magdalena Pytel, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Klaudia Grzelak (libero) oraz Aleksandra Mikołajewska, Sabina Podlasek, Maja Grodzka.