Udany rewanż i powrót na drugie miejsce w tabeli - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Udany rewanż i powrót na drugie miejsce w tabeli

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły wczoraj koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. Tarnowianki w wyjazdowym spotkaniu pokonały 84-81 (20-24, 18-17, 26-9, 20-31) AZS UŚ Katowice i dzięki udanemu rewanżowi za porażkę z pierwszej rundy wróciły na drugie miejsce w tabeli. Podopieczne trenera Pawła Michalika przystąpiły do tego meczu w ośmioosobowym tylko składzie, a kończyły go w szóstkę, gdyż po piątych przewinieniach boisko opuścić musiały Kinga Wilk oraz Magdalena Kuraś.

W 2 min po „trójce” Kingi Wilk zawodniczki Pałacu prowadziły 5-2. W odpowiedzi trzykrotnie trafiła Paulina Krakowczyk i w 4 min na tablicy pojawił się rezultat 8-5. Riposta naszych koszykarek była jednak błyskawiczna, akcja 2+1 Debory Sajdak i trafienie Pauliny Liszki, spowodowały, że w 5 min było 10-8 dla MKS PM „ComplEat”. W kolejnych fragmentach, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty tarnowianki wygrywały 15-14. Końcówka tej części meczu należała jednak do gospodyń. W 9 min po akcji Julii Kluziak katowiczanki wypracowały sobie czteropunktowe prowadzenie (19-15), którego nie oddały do końca kwarty.

Fragment meczu między 12 a 16 minutą koszykarki Pałacu wygrały 12-0 i po dwóch z rzędu trafieniach Natalii Malagi prowadziły 34-26. W 18 min było jeszcze 38-31, ale w dwóch ostatnich minutach pierwszej połowy „akademiczki” zdobyły dziesięć punktów nie tracąc żadnego i do przerwy wygrywały 41-38.

W 21 min po trafieniach Debory Sajdak i Magdaleny Kuraś, tarnowianki odzyskały prowadzenie (41-42), a trzy minuty później dzięki czterem rzutom wolnym tej pierwszej wygrywały 46-43. Druga połowa trzeciej kwarty przyniosła zdecydowaną dominację koszykarek MKS PM „Be ComplEat”, które w 29 min prowadziły 61-48. Ostatnim akordem tej części spotkania była „trójka” Oliwii Węglarz, stąd też po trzydziestu minutach przewaga tarnowianek wzrosła do czternastu „oczek” (64-50).

W pierwszej minucie ostatniej kwarty, dwukrotnie za trzy punkty trafiła Agnieszki Pułról i na tablicy pojawił się wynik 66-56. Kolejne minuty również należały do drużyny z Katowic i w 34 min po rzucie Julii Kluziak przewaga Pałacu stopniała do jednego zaledwie punktu (67-66). Mało tego, na dwie minuty przed końcem po rzutach wolnych Agnieszki Pułról było 74-74, a chwilę później, Ewelina Najduch trafiając trzykrotnie z linii rzutów wolnych wyprowadziła gospodynie na prowadzenie 77-76. Gdy do końca spotkania pozostawała minuta, na tablicy pojawił się wynik 79-79. Na „trójkę” Oliwii Węglarz, gospodynie odpowiedziały trafieniem Eweliny Najduch, o wygranej Pałacu przesądziły natomiast rzuty wolne wykorzystane przez Paulinę Liszkę.

W ostatniej kwarcie sędziowie ukarali tarnowski zespół dwoma przewinieniami technicznymi: otrzymali je Magdalena Kuraś oraz Paweł Michalik (za zachowanie ławki).

MKS PM „Be ComplEat”: Debora Sajdak 26, Oliwia Węglarz 17 (4x3), Natalia Malaga 15 (1x3), Paulina Liszka 13, Kinga Wilk 7 (1x3), Magdalena Kuraś 4, Weronika Węglarz 2.

***

Jutro koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” rozegrają ostatni w tym sezonie mecz przed swoją publicznością. W rozpoczynającym się o godz. 15 spotkaniu zmierzą się w hali przy ul. Gumniskiej z Pogonią Ruda Śląska. Zespół ten zajmuje w tabeli grupy finałowej ostatnie, ósme miejsce. W drugiej fazie rozgrywek nie wygrał żadnego z sześciu meczów, ulegając u siebie 41-68 Contimaksowi MOSiR Bochnia, 65-85 MKS PM „Be ComplEat” Tarnów, 65-90 Ikarowi Niepołomice i 57-87 AZS Politechnika Szkoła Gortata Kraków oraz przegrywając na wyjeździe 53-96 z drużyną z Krakowa i 66-77 z ekipą z Bochni.