Tarnów kontra Tarnowskie Góry

W szesnastej kolejce spotkań o mistrzostwo grupy „C” drugiej ligi, koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów czeka wyjazdowy mecz z KKS Tarnowskie Góry. Spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 18.

Gospodarze niedzielnego pojedynku zajmują w tabeli piąte miejsce, mając w dorobku osiem zwycięstw i siedem przegranych. Na własnym parkiecie wygrali pięć z ośmiu spotkań. W pierwszej rundzie pokonali u siebie 69-58 Daas Basket Hills Tarnowskie Góry, 71-61 Pogoń Ruda Śląska, 91-63 CKiS Jaworzno orz 107-69 Start Meble Dobrodzień, na inaugurację rundy rewanżowej rozgromili natomiast 102-54 Hensfort Przemyśl. Nie powiodło im się jedynie w konfrontacjach z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (65-90), AZS UJK Kielce (79-94) oraz Polonią Bytom (73-95), czyli drużynami zajmującymi trzy pierwsze miejsca w tabeli.

Tydzień temu koszykarzom z Tarnowskich Gór nie udał się rewanż za porażkę z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice. Na wyjeździe przegrali jednak z liderem tylko 85-92, jeszcze w 32 min prowadząc 78-68. W pierwszej rundzie, w meczu rozegranym 14 października ubiegłego roku w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji górą byli koszykarze KKS, po wyrównanym spotkaniu zwyciężając 70-66 (18-18, 16-11, 13-18, 23-19).

W dotychczasowych meczach najskuteczniejszym strzelcem KKS Tarnowskie Góry był 35-letni skrzydłowy Grzegorz Zadęcki, który występując w trzynastu spotkaniach zdobył 214 pkt. Bliski osiągnięcia granicy dwustu rzuconych punktów jest także 31-letni rozgrywający Grzegorz Weiss – 197 pkt., a kolejne lokaty w tej klasyfikacji zajmują: 23-letni skrzydłowy Szymon Podgórski – 161 pkt., 36-letni środkowy Michał Nikiel – 155 pkt. (w czternastu meczach) oraz kolejny skrzydłowy, 31-letni Maciej Balcerzak – 147 pkt.

Zdobywcy punktów dla MUKS 1811 Unii Tarnów

258 – Tomasz Bryzek