Szesnaście bramek Oskara Klamrzyńskiego - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szesnaście bramek Oskara Klamrzyńskiego

Zwycięstwa juniorów i juniorów młodszych oraz porażki juniorek młodszych i obu drużyn młodzików – oto bilans sobotnio-niedzielnych występów „siódemek” MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, rywalizujących w rozgrywkach Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Od wygranej do wygranej kroczy zespół juniorów MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, którego szkoleniowcem jest Marcin Janas. W piątym w tym sezonie meczu tarnowianie pokonali na wyjeździe 36-27 (20-15) UMKS PMOS Chrzanów. W 7 min było 4-4, ale dwa rzuty Konrada Wątroby oraz bramka Konrada Sanka wyprowadziły w 12 min tarnowian na prowadzenie 7-4. W kolejnych minutach nasz zespół systematycznie powiększał przewagę i w 26 min po trzech z rzędu trafieniach Oskara Klamrzyńskiego wygrywał 16-9. Dwie minuty później było 11-16 i pięciobramkowe prowadzenie tarnowianie utrzymali do końca pierwszej połowy.

Po pięciu minutach gry w drugiej połowie i kolejnym trafieniu Konrada Sanka, na tablicy pojawił się wynik 16-23. Chrzanowianie zmniejszyli nieco straty (20-25 w 40 min), ale w 44 min po akcji Konrada Wątroby Pałac prowadził 27-20. Dwie bramki niezwykle w tym sezonie skutecznego Oskara Klamrzyńskiego – był to czwarty z rzędu mecz, w którym obrotowy Pałacu zanotował dwucyfrowy dorobek bramkowy - powiększyły przewagę „siódemki” trenera Marcina Janasa do ośmiu trafień (29-21 w 48 min). W 52 min było wprawdzie 24-30, kolejny fragment meczu tarnowianie wygrali jednak 6-2, doprowadzając w 59 min do rezultatu 36-26.

MKS PM MPEC: Jakub Hołda - Oskar Klamrzyński 16, Konrad Sanek 6, Konrad Wątroba 6, Patryk Kwarciński 4, Igor Mróz 2, Przemysław Mądel 1, Grzegorz Piska 1, Patryk Majcher.

Od wysokiej porażki zainaugurowały sezon juniorki młodsze MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów, które zmierzyły się na wyjeździe z Kusym Kraków. Jeszcze w 6 min po rzucie Martyny Dębowskiej podopieczne trenera Tomasza Śmieszka prowadziły 3-2. Kolejne sześć bramek zdobyły jednak gospodynie, stąd w 19 min było 8-3 dla Kusego. Trafienia Martyny Dębowskiej, Zuzanny Marek i Aleksandry Leśniak, zmniejszyły straty naszej „siódemki” do dwóch zaledwie bramek (8-6 w 21 min), a pierwsza połowa zakończyła się trzybramkową wygraną zespołu z Krakowa.

W drugiej połowie na boisku dominowały już szczypiornistki Kusego. W 39 min prowadziły one 15-8, pięć minut później na tablicy pojawił się wynik 18-9, a w 54 min było 23-11. W 55 min czwartą w tej odsłonie - i zarazem ostatnią - bramkę dla Pałacu rzuciła Aleksandra Leśniak. Krakowianki w końcowych minutach powiększyły natomiast swój dorobek o kolejne cztery trafienia, zwyciężając 27-12 (11-8).

MKS PM MPEC: Nadia Buch – Martyna Dębowska 3, Aleksandra Leśniak 3, Magdalena Leśniak 2, Zuzanna Marek 2, Martyna Adamczyk 1, Dagmara Biedroń 1, Oliwia Bajgier, Daria Baut, Aleksandra Czapla, Weronika Gondek, Julia Leśniak, Natalia Nowak.

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosła prowadzona przez trenera Szczepana Greczyńskiego „siódemka” juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. W domowym meczu tarnowianie pokonali 30-24 (13-13) Kusego Kraków. W początkowych minutach bramki dla Pałacu zdobywali wyłącznie Konrad Wątroba oraz Jakub Sikora. Po trzecim trafieniu tego drugiego, w 7 min Pałac prowadził 5-3. Trzy minuty później, po dwóch z rzędu celnych rzutach Klaudiusza Kasprzyka, na tablicy pojawił się wynik 7-4, a jeszcze w 12 min gospodarze prowadzili 8-6. W tym momencie w ich grze nastąpił jednak przestój i w 21 min było 11-8 dla Kusego. Po kolejnych dwóch minutach przewaga krakowian wzrosła do czterech „oczek” (13-9), końcówka pierwszej połowy należała jednak do zespołu z Tarnowa. Trafienia Kacpra Tumana i Michała Muchy oraz dwa celne rzuty Klaudiusza Kasprzyka, wyrównały stan rywalizacji.

W 33 min było 15-14 dla Kusego, ale było to ostatnie w tym meczu prowadzenie drużyny z Krakowa. Dwie minuty później po rzucie Patryka Majchera, tarnowianie wygrywali już 17-15, a w 41 min Jakub Sikora doprowadził do wyniku 21-17. W 56 min przewaga ekipy trenera Szczepana Greczyńskiego zmalała wprawdzie do dwóch bramek (25-23), dwie akcje Patryka Majchera oraz trafienie Michała Muchy, pozwoliły jednak tarnowianom na doprowadzenie w 58 min do stanu 28-23. W końcówce spotkania, dzięki rzutom Klaudiusza Kasprzyka i Jakuba Sikory, szczypiorniści Pałacu powiększyli rozmiary wygranej do sześciu bramek.

MKS PM MPEC: Mateusz Chłopek - Klaudiusz Kasprzyk 6, Michał Mucha 6, Jakub Sikora 6, Patryk Majcher 5, Konrad Wątroba 5, Mateusz Hoim 1, Kacper Tuman 1, Jakub Kociuba, Korneliusz Małek, Łukasz Mądel, Kamil Mruk, Jakub Pogonowski, Dominik Starzyk, Sebastian Surman.

Z trzecią w tym sezonie przegraną pogodzić musiała się trenowana przez Tomasza Ciapałę pierwsza drużyna młodzików Pałacu. Tarnowianie zmierzyli się na wyjeździe z niepokonanym zespołem Kusego I Kraków. W 6 min po rzucie Dawida Chudyki notowano rezultat 3-3, cztery minuty później 6-3 prowadzili już gospodarze. W dalszych minutach pierwszej połowy na boisku trwała wyrównana walka i odsłona ta zakończyła się trzybramkową wygraną krakowian.

W 31 min, Jan Wiśniewski doprowadził do rezultatu 14-12, dwie minuty później na tablicy pojawił się jednak wynik 17-12 dla Kusego. Kolejny fragment spotkania przyniósł grę bramka za bramkę i w 42 min po rzucie Mateusza Śmieszka było 21-17. W odpowiedzi na dwie bramki Kusego, na listę strzelców wpisali się Jakub Kupiec oraz Paweł Chłopek i mecz zakończył się wygraną Kusego 23-19 (12-9). Warto wspomnieć, że pomiędzy 39 a 45 minutą nasz zespół nie wykorzystał trzech rzutów karnych.

MKS PM MPEC I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Jan Wiśniewski 4, Igor Bielko 3, Paweł Chłopek 3, Szymon Dutka 3, Jakub Kupiec 2, Mateusz Śmieszek 2, Dawid Chudyka 1, Maciej Pal 1, Mateusz Cytawa, Maciej Gwóźdź, Jakub Maślanka, Sebastian Nowak, Jakub Plebanek, Jakub Solarz.

Bez punktów pozostaje drugi zespół młodzików MKS Pałac Młodzieży Tarnów, którego szkoleniowcem jest Paweł Pecka. W rozgrywany w Chrzanowie pojedynek tamtejszego UMKS PMOS z MKS PM MPEC II Tarnów, zdecydowanie lepiej weszli gospodarze, którzy w 4 min prowadzili 4-0. Dziesięć minut później było 9-2 i mimo że po trzech bramkach Tomasza Ziai, w 16 min zrobiło się 10-5, to pierwsza połowa zakończyła się ośmiobramkową wygraną zespołu z Chrzanowa.

Druga część meczu rozpoczęła się od bramek Kacpra Rybickiego i Mikołaja Denisiuka (15-9 w 28 min), ale w 33 min gospodarze prowadzili 18-9. W 40 min po rzucie karnym Jakuba Firleja było 20-14, na cztery minuty przed końcem przewaga UMKS PMOS wzrosła jednak do dziesięciu „oczek” (25-15). Końcowe minuty miały już wyrównany charakter i po dwóch bramkach rzuconych w 50 min przez Tomasza Ziaję, mecz zakończył się porażką naszej drużyny 18-27 (7-15).

MKS PM MPEC II: Filip Klucznik, Michał Stec – Tomasz Ziaja 5, Mikołaj Denisiuk 3, Jakub Firlej 3, Kacper Golec 2, Kacper Rybicki 2, Paweł Białas 1, Krystian Bielecki 1, Jakub Wzorek 1, Bartosz Baut, Kacper Jeż, Konrad Klucznik, Kacper Marszołek.