Siatkarki Grupy Azoty PWSZ już w półfinale - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ już w półfinale

W trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym fazy play-off, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały na wyjeździe 3-1 (25-19, 25-20, 18-25, 25-18) Uni Opole, kończąc tym samym rywalizację w tej fazie rozgrywek. W półfinale tarnowianki zagrają z Wisłą Warszawa, która wyeliminowała drugą po rundzie zasadniczej ekipę 7R Solna Wieliczka. Pierwsze dwa pojedynki półfinałowe rozegrane zostaną podczas najbliższego weekendu w Tarnowie.

Po asie serwisowym Marty Ciesiulewicz opolanki prowadziły w pierwszym secie 3-1. Kolejne trzy akcje kończyły się błędami jednego z zespołów i na tablicy pojawił się wynik 4-4. Chwilę później, po dwóch punktowych blokach Magdaleny Pytel, ataku Klaudii Grzelak oraz kolejnych dwóch błędach rywalek, tarnowianki prowadziły 9-4. Kolejna seria błędów z obu stron spowodowała, że było 11-7 dla Grupy Azoty PWSZ, a atak Klaudii Grzelak wyprowadził podopieczne trenera Michała Betlei na prowadzenie 15-10. Dwie akcje miejscowych zmniejszyły przewagę tarnowianek do trzech „oczek” (15-12), a po błędzie technicznym Pauliny Bałdygi nasz zespół wygrywał 17-14. Trzy ataki tarnowianek pozwoliły im na zwiększenie dystansu do sześciu punktów (14-20). Blok Weroniki Sobiczewskiej doprowadził wprawdzie do wyniku 19-22, po udanych próbach Pauliny Bałdygi i Joanny Sikorskiej tarnowianki doprowadziły jednak do piłki setowej. Rywalizację w pierwszym secie zakończył autowy atak Marty Ciesiulewicz.

Druga partia rozpoczęła się od punktowego ataku Joanny Sikorskiej, po bloku Marty Ciesiulewicz było jednak 3-1 dla Uni. Kolejny blok, tym razem w wykonaniu Magdaleny Pytel dał tarnowiankom prowadzenie 4-3. Skuteczna próba Marty Ciesiulewicz doprowadziła do remisu 5-5, ale po autowym ataku Ilony Gierak, Grupa Azoty PWSZ wygrywała 8-5. Kolejne minuty należały do opolanek, które po zbiciu Dominiki Witowskiej wyszły na prowadzenie 10-9. Przy stanie 14-13 punkt z ataku zdobyła Magdalena Pytel. Następna akcja przyniosła as serwisowy Klaudii Grzelak, a po autowym ataku Jagody Materni, tarnowianki wygrywały 16-14. Chwilę później po asie serwisowym Magdaleny Pytel było 18-15 dla Grupy Azoty PWSZ, a ataki Magdaleny Szabó i Joanny Sikorskiej, pozwoliły podopiecznym trenera Michała Betlei na powiększenie przewagi do czterech „oczek” (20-16). As serwisowy Dominiki Mras zmniejszył straty opolanek do jednego punktu (19-20). Po ataku w siatkę Marty Ciesiulewicz nasz zespół wygrywał jednak 24-20, a wygraną tarnowianek w tym secie przypieczętował blok Magdaleny Pytel.

W trzeci set zdecydowanie lepiej weszły siatkarki z Opola, które po punktowym bloku Jagody Materni wygrywały 7-1. Chwilę później skutecznym blokiem popisała się Joanna Pacak i było 9-2, a po dwóch technicznych błędach naszych zawodniczek na tablicy pojawił się rezultat 12-3. Autowy atak Marty Ciesiulewicz przybliżył tarnowianki na dystans sześciu punktów (12-6), po bloku Mai Grodzkiej było natomiast 16-12. Po okresie wyrównanej gry, opolanki wygrywały 21-17, po asie serwisowym Joanny Pacak zrobiło się jednak 24-17. Pierwszego setbola tarnowianki obroniły po skutecznym ataku Magdaleny Szabó, rywalizację w secie zakończył jednak błąd serwisowy Pauliny Bałdygi.

Po wyrównanym początku czwartego seta, nasze siatkarki zdobyły cztery punkty z rzędu i po błędzie Dominiki Mras prowadziły 7-2. Po blokach Pauliny Bałdygi i Magdaleny Jurczyk, przewaga ekipy trenera Michała Betlei wzrosła do sześciu punktów (9-3), kolejny zablokowany atak rywalek – tym razem w wykonaniu Magdaleny Pytel – spowodował natomiast, że siatkarki z Tarnowa wygrywały 14-7. Dwie punktowe akcje Oliwii Michalak doprowadziły do stanu 11-15, po autowym ataku tej zawodniczki na tablicy pojawił się jednak wynik 12-19. Podopieczne trenera Michała Betlei nie roztrwoniły już tej przewagi, kończąc mecz atakiem Magdaleny Pytel.

Grupa Azoty PWSZ: Magdalena Szabó, Magdalena Pytel, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Klaudia Grzelak, Paulina Bałdyga, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Paulina Głaz, Maja Grodzka, Sabina Podlasek.