Ruszają rozgrywki Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ruszają rozgrywki Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3

Już w najbliższą sobotę, 21 października, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach rozpoczną się rozgrywki nowej koszykarskiej ligi, Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3. Jej głównym organizatorem jest Jarosław Nowak, a w premierowej edycji ligi udział weźmie sześć zespołów.

BIG 3 to gra, w której trzyosobowe zespoły rywalizują na połowie boiska, grając na jeden kosz. W USA, skąd pochodzi ta wersja koszykówki, gra się do pięćdziesięciu punktów, w Tarnowskiej Lidze Koszykówki BIG 3 mecze trwały będą 2x15 minut. W odróżnieniu od klasycznego basketu, w BIG 3 istnieją też rzuty za cztery punkty. Zdobywa się je trafiając z trzech specjalnie oznaczonych stref, położonych około metra od linii rzutów za trzy punkty.

W pierwszej edycji Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 rywalizować będzie sześć drużyn, grających w rundzie zasadniczej systemem każdy z każdym. Dwie najsłabsze z nich zmierzą się następnie w pojedynku o miejsca piąte i szóste, Pozostałe zagrają w play-offach, ich zwycięzcy zagrają w finale, przegranym pozostanie rywalizacja o lokaty 3-4.

Terminarz rundy zasadniczej

I runda 21-22 października

Alfa Pride – Zdrowy Projekt (niedziela, 10)

Hetman Killer’s – Wild Ballers (niedziela, 11)

II runda – 28-29 października

Wild Ballers – Zdrowy Projekt (sobota, 16)

Hetmam Killer’s – Mpetrol Sharks (niedziela, 12)

III runda – 4-5 listopada

Hetman Killer’s – Alfa Pride (sobota, 14.30)

Mpetrol Sharks – Wild Ballers (niedziela, 14)

IV runda – 18-19 listopada

Mpetrol Sharks – Zdrowy Projekt (sobota, 15)

Wild Ballers – Alfa Pride (niedziela, 12.30)

V runda – 25-26 listopada

Mpetrol Sharks – Alfa Pride (sobota, 16)

Hetman Killer’s – Zdrowy Projekt (sobota, 17)

Mecz o miejsca 5—6 rozegrany zostanie w sobotę 9 grudnia, półfinały zaplanowano na niedzielę 10 grudnia, natomiast spotkanie o trzecie miejsce i pojedynek półfinałowy odbędą się w sobotę 16 grudnia.