Runda bez zwycięstwa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Runda bez zwycięstwa

Z kompletem porażek zakończyli pierwsza rundę rozgrywek drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. W wyjazdowym meczu trzynastej kolejki, tarnowianie do przerwy prowadzili w Bytomiu, ostatecznie ulegli jednak miejscowej BS Polonii 54-81 (16-19, 17-13, 7-28, 14-21).

Piątkowe spotkanie drużyn zamykających tabelę rozpoczęło się od celnego rzutu Jacka Sulowskiego. Potem obie drużyny trafiały na przemian. W ekipie z Tarnowa ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Błażej Karlik. Po dwóch jego „trójkach” oraz lay-upie z obejściem, w 4 min nasz zespół wygrywał 10-7. Chwilę później zza linii 6.75 m trafił Jacek Sulowski i na tablicy pojawił się wynik 13-8 dla MUKS 1811 Unii. Kolejne siedem punktów zdobyli jednak gospodarze i na początku 8 min zrobiło się 15-13 dla BS Polonii. Trafienie Błażeja Karlika oraz rzut osobisty Patryka Hałki pozwoliły tarnowianom na odzyskanie prowadzenia (15-16 na początku 10 min). Końcówka pierwszej kwarty należała do miejscowych i po dziesięciu minutach zespół z Bytomia prowadził różnicą trzech punktów.

W drugiej kwarcie na pierwsze punkty czekać trzeba było do 12 min, kiedy do kosza trafił Adam Bączyński. Dwie minuty później, po pięciu z rzędu punktach Błażeja Karlika było 22-21, a w 15 min Jacek Sulowski wyprowadził nasz zespół na prowadzenie 23-22. Kolejne fragmenty spotkania przyniosły wymianę celnych rzutów i w 17 min na tablicy pojawił się rezultat 30-30. Na minutę przed końcem pierwszej połowy, po trzeciej w tej kwarcie „trójce” Błażeja Karlika, podopieczni trenera Michała Skowrona wygrywali 33-30, a trafienie Rafała Serwańskiego zmniejszyło jedynie rozmiary prowadzenia naszej drużyny.

Początek trzeciej „ćwiartki” przyniósł celne rzuty Adama Bączyńskiego i Błażeja Karlika, po których w 22 min na tablicy pojawił się rezultat 34-35. Było to ostatnie w tym dniu prowadzenie MUKS 1811 Unii. Skuteczna gra duetu Adam Bączyński – Krzysztof Kurdubski, spowodowała, że w 24 min bytomianie wygrywali 41-35. Po krótkim przerywniku w postaci trzech punktów Patryka Hałki („hak” i rzut osobisty), gospodarze zdobyli piętnaście punktów z rzędu i na 45 sekund przed końcem trzeciej kwarty po rzucie Karola Jagody prowadzili 58-38. Tę dwudziestopunktową przewagę podopieczni trenera Mariusza Bacika utrzymali do końca kwarty.

W 33 min po trzypunktowym rzucie Jarosława Wesołowskiego było już 65-40 dla BS Polonii. „Trójki” Daniela Stawarskiego i Patryka Hałki pozwoliły tarnowianom na nieznaczne zmniejszenie strat (68-46 w 34 min), a w 37 min po takim samym rzucie Jacka Sulowskiego MUKS 1811 Unia przegrywał 51-72. Do końca meczu podopieczni trenera Michała Skowrona zdobywali punkty tylko po rzutach wolnych Patryka Hałki. Gospodarze powiększyli natomiast w tym czasie swój dorobek o kolejne dziewięć „oczek”, powiększając tym samym rozmiary zwycięstwa do blisko trzydziestu punktów.

MUKS 1811 Unia: Błażej Karlik 23, Patryk Hałka 12, Jacek Sulowski 12, Daniel Stawarski 3, Dawid Chojnowski 2, Dominik Niemczura 2, Oliwier Bona 0, Piotr Badełek 0, Jakub Iskra 0, Piotr Słapiński 0, Piotr Targoński 0.