Porażka z liderem na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka z liderem na koniec sezonu

W ostatnim meczu trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się na wyjeździe z liderem, niepokonanym w swojej hali MKS Gorlice. Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 51-98 (8-25, 20-19, 14-26, 9-28).

Kosz i piłka do koszykówki

O losach spotkania praktycznie zadecydowała już pierwsza kwarta, w której gospodarze wypracowali sobie siedemnastopunktową przewagę. Najbardziej wyrównany przebieg miała druga odsłona niedzielnego meczu. Zakończyła się ona minimalną wygraną ekipy trenera Jarosława Mosio i do przerwy nasz zespół przegrywał 28-44.

Po zmianie stron wyższość zespołu z Gorlic nie podlegała już dyskusji. W drugiej połowie miejscowi zdobyli ponad dwa razy więcej punktów od MUKS 1811 Unii, zwyciężając ostatecznie różnicą blisko 50 „oczek”.

MUKS 1811 Unia: Kacper Maziarz 17, Jakub Kocan 12, Rodion Plekhanov 8, Szymon Hajdo 5, Daniel Sikora 4, Stanisław Boduch 3, Oskar Tomasik 2, Wojciech Foltak 0, Michał Korus 0, Vadym Troian 0, Szymon Witek 0.

***

Tarnowianie zakończyli rozgrywki na przedostatniej, szóstej pozycji, notując dwie wygrane (jedna z nich to walkower z Cracovią 1906 Kraków, która wycofała się z rozgrywek), oraz dziesięć porażek. Jedyne zwycięstwo na boisku odnieśli na inaugurację sezonu, w wyjazdowym meczu pokonując 70-69 Koronę 1919 Kraków. W całym sezonie barwy MUKS 1811 Unii Tarnów reprezentowało 15 zawodników. W zdecydowanej większości byli to koszykarze urodzeni w latach 2007-2008, jedyne wyjątki to: Igor Szczerba (2005) oraz Szymon Witek (2006).

MUKS 1811 Unia: Kacper Maziarz 194 (w 10 meczach), Rodion Plekhanov 86 (11), Jakub Kocan 57 (10), Igor Szczerba 57 (9), Daniel Sikora 51 (11), Szymon Hajdo 46 (11), Oskar Tomasik 38 (5), Stanisław Boduch 18 (11), Szymon Witek 17 (6), Wojciech Foltak 12 (10), Michał Korus 7 (9), Jarosław Pasek 7 (3), Antoni Żybura 4 (4), Olivier Olesik 2 (2), Vadym Troian 1 (3).