Porażka na pożegnanie z kibicami - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka na pożegnanie z kibicami

W ostatnim w tym sezonie domowym meczu Orlen Superligi, piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów zmierzyli się w Arenie Jaskółka Tarnów z Energą Wybrzeżem Gdańsk. Tarnowianie przegrali to spotkanie 24-33 (14-15), przerywając tym samym serię trzech kolejnych wygranych. Mimo tej porażki, podopieczni trenera Marcina Janasa zachowali dziewiąte miejsce w tabeli.

Mecz Orlen Superligi piłkarzy ręcznych: Grupa Azoty Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk

Mecz rozpoczął się bardzo niepomyślnie dla gospodarzy, którzy w 7 min, po drugim tego dnia trafieniu Macieja Papiny przegrywali 0-4. W 13 min Przemysław Mrozowicz zmniejszył straty gospodarzy do dwóch goli (4-6), a pięć minut później po trafieniach Vladyslava Parovinchaka i Jakuba Sikory na tablicy pojawił się rezultat 8-9. W odpowiedzi na dwa celne strzały gości, między słupki trafili natomiast Jakub Adamski oraz dwukrotnie Vladyslav Parovinchak i było 11-11. Do końca pierwszej połowy trwała już wyrównana walka. Przy stanie 12-12, tarnowianie mogli wyjść na pierwsze tego dnia prowadzenie, ale Paweł Podsiadło nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie na przerwę obie „siódemki” zeszły przy jednobramkowym prowadzeniu zespołu z Gdańska.

Druga połowa znów rozpoczęła się bardzo pomyślnie dla przyjezdnych. W 33 min prowadzili oni już 18-14, a cztery minuty później po trzecim w tej części meczu trafieniu Mateusza Góralskiego ich przewaga wzrosła do pięciu „oczek” (20-15). Fragment między 39 a 41 min goście wygrali 3-0, prowadząc w tym momencie 24-17. Warto dodać, że wszystkie trzy bramki w tym okresie zdobył dla nich, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, Rafał Stępień. Po okresie gry bramka za bramkę, w 50 min Aliaksandr Bushkou doprowadził do wyniku 22-27. Cztery minuty później „Jaskółki” przegrywały 24-29. W 58 min ich strata wzrosła jednak do ośmiu „oczek” (24-32) i z taką przewagą zakończył to spotkanie zespół trenera Patryka Rombla.

Grupa Azoty Unia: Patryk Małecki, Jakub Adamski – Vladyslav Parovinchak 8, Jakub Adamski 4, Aliaksandr Bushkou 2, Korneliusz Małek 2, Paweł Podsiadło 2, Jakub Sikora 2, Jakub Tokarz 2, Przemysław Mrozowicz 1, Michał Słupski 1, Dzmitry Smolikau 1, Albert Sanek, Konrad Wątroba.