Porażka koszykarzy na koniec rundy zasadniczej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Porażka koszykarzy na koniec rundy zasadniczej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej, drugoligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w swojej hali z Polonią Bytom. Tarnowianie przegrali ten pojedynek 70-95 (15-30, 22-13, 16-28, 17-24), kończąc tę fazę rywalizacji na dwunastej pozycji.

W 2 min po „trójce” Łukasza Kasperca, zespół trenera Jarosława Mosio prowadził 5-4, a dwie minuty później tarnowianie przegrywali tylko 9-10. W 6 min po rzucie Krzysztofa Wąsowicza było już jednak 16-9 dla Polonii, która dwie minuty później po czterech z rzędu punktach Emila Podkowińskiego wygrywała 24-11. W ostatniej minucie pierwszej kwarty, niezwykle tego dnia skuteczny skrzydłowy Polonii (44 pkt.) trafił jeszcze dwukrotnie i po dziesięciu minutach Ślązacy wygrywali różnicą piętnastu „oczek”.

Pierwsze minuty drugiej kwarty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry i w 17 min notowano wynik 25-38. Dalsze minuty dały tarnowskim koszykarzom nadzieje na korzystny rezultat. Po trafieniu Tomasza Palmowskiego, „trójce” Dominika Niemczury oraz akcji 2+1 Michała Skowrona, w 38 min MUKS 1811 Unia przegrywał tylko 33-38. Na trafienie za trzy punkty Norberta Kujona, tarnowianie odpowiedzieli trafieniami Łukasza Kasperca oraz Dominika Niemczury i w 20 min przegrywali jedynie 37-41. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się sześciopunktowym zwycięstwem drużyny ze Śląska.

Pierwsze minuty po zmianie stron podopieczni trenera Jarosława Mosio przegrali jednak 0-10 i w 22 min było 51-37 dla Polonii. Kolejny fragment spotkania również przebiegał pod dyktando przyjezdnych - w 26 min goście prowadzili 61-40. Dwie minuty później, Jacek Sulowski trafiając za trzy punkty, zmniejszył straty MUKS 1811 Unii do siedemnastu punktów (48-65), a po trzeciej kwarcie nasz zespół przegrywał 53-71.

Na początku 33 min, Polonia prowadziła już 79-55, natomiast w 35 min Emil Podkowiński powiększył przewagę Ślązaków do dwudziestu siedmiu „oczek” (59-86). Trzy minuty później, Dominik Niemczura doprowadził do wyniku 68-90, w końcówce przyjezdni zwiększyli jednak dystans, zwyciężając w końcowym rozrachunku różnicą dwudziestu pięciu punktów.

MUKS 1811 Unia: Tomasz Bryzek 12, Dominik Niemczura 12, Tomasz Palmowski 12, Jacek Sulowski 10, Paweł Zaczkiewicz 9, Łukasz Kasperzec 5, Mateusz Piska 5, Michał Skowron 3, Łukasz Wardziński 2, Michał Szewczyk 0.

Koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów czeka teraz walka o utrzymanie się w drugiej lidze. Ich przeciwnikiem w play-outach będzie trzynasta po rundzie zasadniczej ekipa Startu Meble Dobrodzień. Pierwszy mecz rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę, 23 marca w Tarnowie, drugi - tydzień później w Oleśnie, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa ekipa z Dobrodzienia. Jeżeli zajdzie natomiast potrzeba rozegrania trzeciego pojedynku (gra się do dwóch zwycięstw), koszykarze obu drużyn powrócą w sobotę, 6 kwietnia, do Tarnowa.