Piłkarze ręczni SPR PWSZ przegrali w Białej Podlaskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Piłkarze ręczni SPR PWSZ przegrali w Białej Podlaskiej

Pierwszoligowym szczypiornistom SPR PWSZ Tarnów nie udało się „odczarować” hali w Białej Podlaskiej. W rozegranym w sobotę meczu szesnastej kolejki, grający w bardzo osłabionym składzie tarnowianie przegrali z tamtejszym AZS AWF 28-34 (13-19). Była to druga dopiero w sezonie porażka podopiecznych trenera Ryszarda Tabora.

W 2 min po akcji Emiliana Jewuły było 1-1, cztery minuty później 5-1 prowadzili jednak „akademicy”. W 9 min po trafieniu Przemysława Urbaniaka, przewaga gospodarzy wzrosła do sześciu bramek (8-2), a pięć minut później po kolejnym rzucie tego zawodnika było 11-5. Dwa rzuty karne wykorzystane przez Jakuba Ćwiękę oraz trafienie Łukasza Szatki, pozwoliły „siódemce” z Tarnowa na zmniejszenie strat do trzech bramek (11-8 w 19 min), w 22 min miejscowi wygrywali jednak 13-8. Na niewiele ponad dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, po rzucie karnym Krzysztofa Mogielnickiego, było 16-12 dla drużyny z Białej Podlaskiej. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony gospodarze powiększyli dzielący oba zespoły dystans do sześciu trafień.

Po pięciu minutach gry po przerwie notowano rezultat 21-16, rzut Bartosza Ziółkowskiego oraz dwie bramkowe akcje Krzysztofa Kozłowskiego, spowodowały jednak, że w 39 min miejscowi wygrywali 24-16. W odpowiedzi trzykrotnie między słupki trafili także piłkarze ręczni z Tarnowa (24-19 w 43 min), ale w końcówce przyszło im grać bez Krzysztofa Mogielnickiego, który w 42 min po raz trzeci ukarany został dwuminutowym wykluczeniem. W 48 min gospodarze prowadzili 27-22, pięć minut później było już 32-23. Po akcjach Łukasza Szatki i Kacpra Pawłowskiego oraz dwóch trafieniach najskuteczniejszego w tarnowskim zespole Emiliana Jewuły, w 58 min SPR PWSZ przegrywał 27-32, ostatecznie mecz zakończył się sześciobramkową porażką naszej drużyny.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Grzegorz Barnaś - Emilian Jewuła 7, Łukasz Szatko 5, Krzysztof Mogielnicki 4, Marcin Wajda 4, Jakub Ćwięka 3, Kacper Pawłowski 2, Bartosz Niemiec 1, Albert Sanek 1, Mateusz Wojdan 1.